Viewing posts from September, 2014

Leszek Dembek znany jest w szczecińskim środowisku, nie tylko literackim, ze swoich poszukiwań definicji poezji, z dociekania znaczeń, z tropienia myśli niecodziennych, w których inni autorzy, tak jak on, podejmują próby znalezienia odpowiedzi na pytania - czym jest poezja? Jak jej rola? Jakie są dla niej współczesne wyzwania?

→ read more

Duże, małe, z ogonem, włochate, w skorupce czy z łuskami, kochamy je wszystkie! Zwierzaki, o których mowa, 4 października mają swoje międzynarodowe święto. Oprócz obowiązkowych przytulasów, zaserwowania ulubionych łakoci naszym pupilom czy odwiedzin w schronisku, czeka również literackie świętowanie!

→ read more

Co to jest odpłatna działalność pożytku publicznego? Czy organizacja pozarządowa może prowadzić działalność gospodarczą? Czy można jednocześnie prowadzić odpłatną działalność pożytku publicznego i działalność gospodarczą? A czy krowa jest różowa? - kwestie prawne potrafią nieźle namieszać i całkowicie zbić nas z tropu. Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszej specjalistki i poczuj się pewnie!

→ read more

Marzysz o kręceniu filmów? Jesteś zapalonym operatorem, dźwiękowcem, kostiumologiem, wizażystą? Może chciałbyś poznać tajniki produkcji filmowej od kuchni? Możesz poczuć atmosferę prawdziwej produkcji filmowej i mieć swój udział w powstaniu filmu kostiumowego!

→ read more

Wielka uczta filmowa po raz kolejny w naszym mieście! Szczecin European Film Festival to interesujące wydarzenie zarówno pod względem filmowym jak i kulturowym. Jest to także jedyny profesjonalny festiwal filmowy w Szczecinie. Zobaczcie, co organizatorzy przygotowali dla nas tym razem.

→ read more

Piękna, polska złota jesień zasługuje na ciepłe przywitanie! Jesień, to wspaniały czas, aby spędzić czas wspólnie z innymi mieszkańcami Szczecina i wzajemnie się poznać. Doskonale wiedzą to organizatorzy wydarzenia Powitanie Jesieni na Podzamczu z Targiem Rybnym.

→ read more

Wspólne powitanie jesieni na Podzamczu to świetna okazja do tego, by razem zastanowić się, jakie miasto chcemy tworzyć. Już niedługo przekonamy się, co na temat Podzamcza mają do powiedzenia mali projektanci.

→ read more

Janusz Ryszard Kamiński jest kolejną perłą szczecińskiego Związku Literatów Polskich, którą już wkrótce będziemy mieli okazję poznać. Nauczyciel, operator filmowy, marynista. Z każdym kolejnym spotkaniem promocyjnym szczecińskiego oddziału ZLP, przekonujemy się, jak wszechstronni są poeci.

→ read more

Sztuka nie zna granic. Pociągnięcia pędzla, barwne plamy i kreski potrafią wyrazić to, co na dnie duszy zostaje niewypowiedziane. Malarskie wyznania duszy już niedługo zagoszczą w przestrzeniach INKU.

→ read more

FIKA to zwyczaj zapożyczony ze Szwecji, który oznacza przerwę na kawę, dobry przysmak, spotkanie z przyjaciółmi, znajomymi. Z wielką przyjemnością informujemy, że FiKa otwiera kolejną przestrzeń z dobrą książką dla najmłodszych  i wieloma wydarzeniami za jeden uśmiech. 

→ read more

„Makrobiotyka – w zgodzie z naturą” to piąta pozycja wydawnictwa Freja z serii „Pasje życia”, prezentującej postacie znanych i cenionych szczecinian. Tym, co łączy wszystkie pozycje serii jest miasto Szczecin oraz jego mieszkańcy – ludzie, którzy pomagają innym. Bohaterką książki jest Jolanta Łępicka, która od 1998 roku prowadzi konsultacje, kursy i warsztaty dietetyczne, obecnie również szkołę gotowania, udziela porad w programach radiowych i telewizyjnych oraz na łamach czasopism, m.in. „Ekostyl”, „Kurier Szczeciński”. Jolanta Łępicka jest absolwentką Instytutu Kushiego w Holandii i założycielką Centrum makrobiotycznego Wakame w Szczecinie. Książka w formie wywiadu – rzeki w przystępny i fascynujący sposób przedstawia zasady zdrowego stylu życia i odżywiania, zawiera też porady i przepisy na makrobiotyczne posiłki. Wywiad przeprowadziła Joanna Pawłowicz – pisarka i dziennikarka, autorka książek „Życie przez kalkę”, „Lena”, „Taniec z wiatrem” oraz serii „Pasje życia”. Członkini Krajowego Klubu Reportażu. Otrzymała rok temu honorowy tytuł Ambasadora Szczecina. Wydawnictwo Freja serdecznie zaprasza 3 października o godz. 18.00 do Domu Kultury 13 Muz na promocję książki „Makrobiotyka - w zgodzie z naturą"  Podczas wydarzenia swój wykład wygłosi Jolanta Łępicka, bohaterka książki. Program spotkania obfituje w atrakcje kulturalne towarzyszące promocji książki. Zobaczymy między innymi pokaz indyjskiego tańca filmowego w wykonaniu Rady Żivković oraz koncert Ewy Szymczak. Na gości czeka również makrobiotyczny poczęstunek. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny Organizatorem imprezy jest wydawnictwo Freja. Wydarzenie odbędzie się dzięki wsparciu Gminy Miasto Szczecin w ramach projektu „Ambasador Szczecina” oraz Domu Kultury 13 Muz w Szczecinie. Więcej informacji udzieli Joanna Pawłowicz z wydawnictwa Freja pod numerem telefonu: 783 307 798 oraz mailowo: freja@wydawnictwofreja.pl. CO: Promocja książki Joanny Pawłowicz „Makrobiotyka - w zgodzie z naturą" podczas Szczecińskiego Ogrodu Sztuki  GDZIE: Domu Kultury 13 Muz w Szczecinie (Plac Żołnierza 2) KIEDY: piątek, 3 października o godzinie 18.00  PRZYSTAŃ W INKU!

"Czyż nie wabi cię podróż dziwna i daleka? Cud nieznany w nieznanej podróży cię czeka. Czeka cię bajka senna w zaklętej krainie I królewna stęskniona, co z urody słynie, I skarby, i przepychy, i dziwy, i czary! Zwiedzaj wyspy, półwyspy, lądy i przylądki, I najdalsze zatoki, najskrytsze zakątki. Zwalczaj wszelkie przeszkody i wszelkie zawady! Pędź, leć, płyń bez ustanku! Posłuchaj mej rady!"

→ read more

Jeśli akordeon i mandolina są bliskie Twemu sercu, to z pewnością spodoba Ci się sobotnia propozycja Browaru Stara Komenda i Fundacji Upside Art.

→ read more

Co? WARSZTAT DLA NGO! Tym razem na tapecie „Organizacje pożytku publicznego – warunki, przywileje, obowiązki”. PRZYSTAŃ (W) INKU!

→ read more

Do studia zasiedli w grudniu ubiegłego roku, a efektem końcowym pochwalą się podczas premiery 27 września. Baltic Neopolis Orchestra wraz z saksofonistką Aliną Mleczko wydaje kolejną płytę. "Sonatina für Alina" to oryginalny projekt zawierający wyłącznie polskie utwory w całości przeznaczone na saksofon i instrumenty smyczkowe. 

→ read more

Archeologiem? Ambasadorem Polski? A może Akrobatą? Wybór jest przeogromny, a pomysłów w głowach najmłodszych jeszcze więcej!

→ read more

Z wielką dumą ogłaszamy, że Natalia Szostak, szczecińska artystka i animatorka kultury, której pracowania mieści się w INKU, jest doceniana również zagranicą.  Tym razem prace artystki pojechały do Berlina.

→ read more

Pokaż jak Ty widzisz Łasztownię i zaprezentuj swoje obrazy podczas wystawy z okaji otwarcia Starej Rzeźni na początku października. Nie musisz martwić się o materiały - zapewniają je organizatorzy.

→ read more

Adrian  zorganizował rajd pieszo-rowerowy, Kacper – fire show, Alicja jest autorką tygodnia bałkańskiego. Co ich łączy? Wszyscy wzięli udział w programie „Lider zachodniopomorski” i zrealizowali projekt społeczny.  Uczestnicząc w cyklu ciekawych spotkań zdobywali kompetencje liderskie, które mogli wykorzystać w realizacji swoich pomysłów. Teraz ty możesz zgłosić się do programu i zostać Zachodniopomorskim Liderem.

→ read more

Życie na sublokatorce dla niejednego młodego człowieka jest namiastką dorosłości i powiewem wolności. Może przysporzyć również wielu nieoczekiwanych zdarzeń, które w pamięci zostają na zawsze. Tak właśnie było w przypadku Jacka i Krzyśka, których perypetie już niedługo zobaczymy na ekranie. 

→ read more