Viewing posts from August, 2014

Jeśli z utęsknieniem czeka się na coś, co wydarzy się dopiero za pół roku, to jedynym wyjściem z sytuacji jest pełna reorganizacja! Dlatego w tym roku karnawał zawita  do Szczecina z wyprzedzeniem...

→ read more

Stowarzyszenie OFFicyna zaprasza na spotkanie filmowe w ramach projektu "Transgraniczna sieć nowych mediów". Będzie to ostatnie wydarzenie promujące działania organizacji na terenie pogranicza w ramach tego projektu.

→ read more

Pogoda na ostatni sierpniowy weekend zapowiada się wyborna, a do tego cieszą sobotnie propozycje kulturalne. Melomanów i wielbicieli francuskiej piosenki szczególnie zainteresuje propozycja Baltic Neopolis Orchestra.

→ read more

Konkurs Społecznik Roku 2014, którego organizatorem jest Newsweek Polska jest kontynuacją idei podjętej przez Fundację "POMOC SPOŁECZNA SOS" w 1997 roku. Zapoczątkował ją Jacek Kuroń, w odpowiedzi na prośbę Wisławy Szymborskiej o pomoc w podzieleniu się ze społeczeństwem pieniędzmi z literackiej Nagrody Nobla. Jego celem jest pokazywanie aktywności osób i stojących za nimi organizacji w zmaganiu się z różnymi społecznymi problemami, nagłaśnianie przykładów obywatelskich postaw i brania spraw we własne ręce, bez oglądania się na pomoc instytucjonalną. Kandydatów do tytułu Społecznika Roku tygodnika „Newsweek Polska” mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, instytucje, członkowie Kapituły Konkursu oraz osoby fizyczne , które podaniadzą dane organizacji/instytucji mogącej udzielić referencji).  Wnioski z nominacjami można przesyłać do 30.08.2014 r. (włącznie) na adres spolecznikroku@filantropia.org.pl. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku 2014 r. Sylwetka i działalność laureata zostaną zaprezentowane w artykule na łamach tygodnika Newsweek Polska. Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.

Fundacja im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży zaprasza do składania wniosków w trzeciej edycji konkursu na projekty tematyczne w ramach programu dla organizacji pozarządowych Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

→ read more

Jesteś przedstawicielem organizacji pozarządowej i chcesz mieć wpływ na ostateczną wersję programu współpracy z Urzędem Miasta w przyszłym roku? Nie może Cię zabraknąć się spotkaniu branżowym Wydziału Spraw Społecznych.

→ read more

Pisze – jak sam twierdzi – chyba od zawsze.  Zbigniew Jahnz, postać o intrygującej biografii, która w poezji odnalazła sposób na odreagowania trudnych psychicznie i fizycznie momentów służby wojskowej,  będzie promować swój drugi tomik poezji. 

→ read more

Dlaczego powstała książka o macierzyństwie, a nie o rodzicielstwie? Czym jest w Polsce współczesne macierzyństwo i jak w tym wszystkim odnajduje się feminizm? Czy matka może być równocześnie feministką?

→ read more

Czas zwolnić tempo i cieszyć się chwilą przy urzekających dźwiękach smyczków. Baltic Neopolis Orchestra to klasa sama w sobie. Koneserów dobrej muzyki i tych, którzy jeszcze nie mieli przyjemności usłyszeć na żywo szczecińskiej smyczkowej orkiestry kameralnej, zapraszamy na spotkanie z muzykami w ramach cyklu „Rozwijamy Region w Dobrym Tonie".

→ read more

Do festiwalu jeszcze ponad miesiąc, ale już teraz możemy zdradzić Wam kilka ciekawych faktów. Na początek powiemy, że naprawdę będzie europejsko!

→ read more

Z końcem wakacji Szczeciński Inkubator Kultury i Kluboksięgarnia FiKa wraz z partnerami zapraszają najmłodszych do wspólnego fikania w Szczecinie pełnym tajemnic, słońca i zabawy. W programie spacer, warsztaty i pyszne niedzielne śniadanie na schodach Muzeum Narodowego w towarzystwie Panny Migotki i Małej Mi.

→ read more

Chociaż wiemy, że czasem ciężko jest oderwać się od natłoku obowiązków i planów, to jednak INKU zaleca: z dni ustawowo wolnych trzeba czerpać garściami! 

→ read more

Mamy dobrą nowinę dla małych i dużych, którzy uwielbiają wspólne spotkania z książką i dla tych, którzy chcieliby dołączyć do przygody.  Aktywna Książka pojawi się w Trafostacji Sztuki!

→ read more

Chociaż sezon urlopowy w pełni to Baltic Neopolis Orchestra nie zwalnia tempa! Nie straszne są jej podróże małe i duże, aby dzielić się muzyką klasyczną z mieszkańcami naszego regionu. W pięknej scenerii ogrodu japońskiego brzmieniem instrumentów smyczkowych uraczy nas Baltic Neopolis Quartet.

→ read more

Działający w trzecim sektorze już niedługo będą mieli sposobność, aby zabrać głos podczas konsultacji społecznych z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego. Warto z tej okazji skorzystać, by mieć realny wpływ na dalszą współpracę sektora publicznego i NGO w regionie.

→ read more

Przedstawiciele organizacji pozarządowych właśnie teraz mogą zadecydować o tym, kto będzie reprezentował ich interesy przed władzami naszego województwa. Zdecydowanie najliczniejsza grupa kandydatów do Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego działa w obszarze pomocy społecznej. Wielu jest również kandydatów, którzy zajmują się pracą na rzecz tworzenia społeczeństwa obywatelskiego.

→ read more

Nowy program wsparcia finansowego Unii Europejskiej dla mediów i kultury na lata 2014-2020 to nowe wyzwania i nowe możliwości. Biuro Programu Kreatywna Europa otwiera dla wszystkich swoje drzwi  i zaprasza do bliższego poznania nie tylko programu, ale również innych organizacji, firm czy instytucji, które mogłyby stać się w przyszłości partnerem naszego projektu. 

→ read more

W dniach 14-15 września br. w Warszawie odbędzie się konferencja w ramach VII Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych, której głównym zagadnieniem będzie praca nad wewnętrzną strategią rozwoju sektora obywatelskiego.

→ read more

Przyjazna atmosfera, niezwykłe opowieści i dobra zabawa, to wszystko cechuje spotkania Aktywnej Książki, które przez całe lato umilają czas najmłodszym i tym trochę starszym mieszkańcom naszego miasta. Okazja do spotkania nadarzy się również w tym tygodniu.

→ read more

W naszej skrzynce pocztowej pojawiło się nowe wydawnictwo, które jest mini podręcznikiem konsultacji społecznych i źródłem dobrych praktyk przydatnych samorządom i organizacjom pozarządowym.

→ read more