Viewing posts from July, 2014

Nie wystarczy Ci, że Twoich utworów można posłuchać na Youtube, czy Soundcloud? Chcesz podzielić się swoją muzyką z szersza publicznością i poznać innych zdolnych muzyków z regionu? Przegląd muzyczny Młoda Nuta może z pewnością jest dla Ciebie!

→ read more

Władze samorządów zaczynają dostrzegać potencjał przemysłów kreatywnych i poszukują narzędzi, które ułatwią zatrudnienie w instytucjach kultury, czy łączenie biznesu z kulturą. Jednym z takich narzędzi może stać się model ART AKTYWATOR, który ma ułatwiać nawiązywanie współpracy pomiędzy artystami, instytucjami kultury i przedsiębiorcami. 

→ read more

Co wspólnego mają zwierzęta i książki? Bardzo dużo! Nie tylko niejednokrotnie bywają bohaterami opowieści, ale mogą być również gospodarzami niezwykłego spotkania Aktywnej Książki. Taka okazja nie zdarza się często, dlatego warto zarezerwować swój czas.

→ read more

Masz talent aktorski, a do tego mówisz po niemiecku? Chciałabyś przeżyć niesamowitą przygodę wcielając się w rolę jednej z najbardziej barwnych postaci dziewiętnastowiecznego Szczecina? Czekamy właśnie na Ciebie!

→ read more

Maria – sąsiadom wpaja pasję uprawiania ogródków. Natalia – popularyzuje sztukę współczesną w jednej z dzielnic. Andrzej – działa społecznie na rzecz bezdomnych. Justyna – pokazuje historię miasta w nietypowy sposób. Ty też możesz współtworzyć i kształtować najbliższe otoczenie. Przeprowadź swoją REkreację i stań się Profesjonalnym Menedżerem Społecznym. Trwa rekrutacja do projektu. 

→ read more

Masz pomysł na realizację małej inicjatywy lokalnej w sferze pożytku publicznego? Twoja organizacja powstała niedawno i potrzebuje środków na dalszy rozwój? Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego mogą pomóc Ci w sfinansowaniu tych działań.

→ read more

Każdy, kto działa w organizacji pozarządowej, grupie nieformalnej lub realizuje własne projekty, zwłaszcza te społeczno-kulturalne, wie że nawiązywanie nowych kontaktów jest bardzo ważne. Zobacz jak pracują inni. INKU zachęca do uczestnictwa w kolejnej wizycie studyjnej. Za nami wizyta w artystycznym Krakowie, przed nami nowoczesny Gdańsk.

→ read more

Zespół INKU zachęca do zapoznania się z projektem, dzięki któremu możesz zdobyć dotację na realizację małej inicjatywy lokalnej w każdej ze sfer pożytku publicznego. Pieniądze te mogą być przeznaczone także na rozwój (młodej) organizacji.

→ read more

Grupa z Polski i Niemiec bierze udział w warsztatach intermedialnych w ramach projektu Transgraniczna sieć nowych mediów. Efekty pracy młodych twórców będzie można zobaczyć podczas Szczecin European Film Festival. Jak wyglądały przygotowania w INKU?

→ read more

AMFITEATR JAZZ CAFÉ to muzyczna propozycja Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego dla mieszkańców Szczecina oraz odwiedzających nasze miasto turystów. Podczas niedzielnych koncertów, odbywających się w niezobowiązującej atmosferze w Teatrze Letnim, będzie można posłuchać dobrej muzyki, popijając kawę czy jedząc lody.

→ read more

Myją okna, zmieniają wystawy na parapetach, wystawiają przed lokal donice z kwiatami. Co bardziej aktywni montują eleganckie szyldy lub stosują neonowe oświetlenie. Jak jednak okna wystawowe oceniają mieszkańcy? Rusza „Plebiscyt na Najpiękniejszą Witrynę w Szczecinie”. Kto wygra? Zdecydują szczecinianie, którzy do 30 lipca br. mogą zgłaszać swoje propozycje.

→ read more

Komedia Sylvii A. Perl pt. "Cztery kute asy" intryguje nie tylko tytułem. Już od pierwszych chwil widz wciągany jest w zaskakującą i przezabawną opowieść o mężczyznach zewnętrznie różnych, a wewnętrznie uderzająco podobnych. Spotkanie bohaterów w najmniej oczekiwanym dla każdego z nich momencie okazuje się doskonałą chwilą na dokonanie rozliczenia z samym sobą.

→ read more

O tym, że publiczność docenia orkiestrę Baltic Neopolis świadczy frekwencja na koncertach. Nie ma się co dziwić – przemyślany program, wybitni soliści, dowcipny konferansjer i MUZYKA. Tak również zapowiada się "Wieczór czardasza". W roli głównej muzyczna tradycja Węgier i soliści - Joanna Tylkowska-Drożdż (sopran) oraz  Paweł Wolski (tenor). POLECAMY!

→ read more

Obowiązująca od 18 lipca 2014 roku ustawa o zbiórkach publicznych zastępuje tę, która zdążyła doczekać się siedemdziesiątych urodzin! Ustawa daje organizacjom pożytku publicznego więcej swobody. Odtąd zbiórka pieniędzy lub darów rzeczowych podczas osiedlowego festynu nie wymaga planowania z ponad miesięcznym wyprzedzeniem.

→ read more

Aktywna Książka zaprasza na wyjątkowe spotkanie. Wyjątkowe, ponieważ odbędzie się na statku Ładoga. Na pokładzie najmłodsi czytelnicy usłyszą fragmenty rosyjskich baśni oraz wezmą udział w pomysłowych warsztatach.

→ read more

Wiecie czym różni się staccato od legato, arco od pizzicato? Jeśli nie, nic straconego, dalej jesteście w grze. Szczecińska Baltic Neopolis Orchestra nie poszukuje nowego muzyka, ale specjalistę ds. promocji i organizacji wydarzeń w biurze koncertowym. Zapoznajcie się z warunkami ogłoszenia i aplikujcie. Oferują atrakcyjne wynagrodzenie. 

→ read more

Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR zaprasza na szkolenie, dzięki któremu uczestnicy dowiedzą się, na czym polegają zasady komunikacji marki Polska. Zajęcia prowadzone będą zarówno metodą wykładową, jak i warsztatową.

→ read more

Związek Literatów Polskich zaprasza do obejrzenia wystawy rysunków Wojciecha Jasińskiego –  żołnierza, marynisty, pisarza, publicysty i ilustratora. Artysta w Szczecińskim Inkubatorze Kultury zaprezentuje prace obrazujące całokształt jego twórczości.

→ read more

Czy jest coś przyjemniejszego niż ulubiona muzyka, słuchana latem na świeżym powietrzu i to przez dwa weekendowe dni? Przed nami Boom Boat, czyli rejs po urokliwych zakątkach Międzyodrza, szczecińskiego portu i jeziora Dąbie (sobota) oraz piknik INKU OPEN AIR (niedziela). A to wszystko w najlepszych rytmach w mieście.

→ read more

Uczestniczyliście w pokazach improwizacyjnych? Jeśli nie, to proponujemy Wam zapoznanie się w twórczością Szczecińskiej Grupy Improwizacyjnej „Pod Pretekstem”? Każdy występ jest współtworzony przez publiczność, dlatego nic dwa razy się nie zdarza.

→ read more