Viewing posts from June, 2014

Muzycy zapraszają na koncert pełen silnych i skrajnych emocji wydobywających się z instrumentów smyczkowych.  W programie znalazły się m.in. aranżacje słynnych tang Piazzolli. Publiczność usłyszy pożądanie, miłość, zdradę, nienawiść. W roli głównej tango oraz Tomasz Tomaszewski.

→ read more

W INKU jest kolorowo i magicznie. A to za sprawą najmłodszych twórców z Pracowni Stary Młyn. Zapraszamy do obejrzenia wystawy oraz galerii zdjęć z wernisażu.

→ read more

Magia miejsca, ludzie z marzeniami i przede wszystkim pasją do sztuk plastycznych to źródła artystycznego sukcesu Pracowni Stary Młyn. Atelier obchodzi w tym roku 5-lecie istnienia i z tej okazji zaprasza do INKU na wystawę prezentującą osiągnięcia swoich najmłodszych twórców.

→ read more

Grupa Rekonstrukcji Historycznej Hansestadt Stettin i Szczeciński Inkubator Kultury zapraszają na trening fechtunku, czyli szermierki historycznej dla każdego! Nie wiesz, czy to dla Ciebie? Na początku możesz tylko przyglądać się zajęciom albo wziąć udział jedynie w części rzemieślniczej lub/i sprawnościowej.

→ read more

Nie macie pomysłu na wakacje? Może zainteresuje Was twórczy lipiec w Rostocku? Polecamy Wam międzynarodowy projekt wymiany młodzieży. Wspólnie z kolegami i koleżankami z Niemiec, Irlandii i Włoch weźmiecie udział w artystycznych warsztatach. Breakdance, street art, video, performance... brzmi ciekawie?

→ read more

Prowadzisz fundację? Chcesz założyć stowarzyszenie? Potrzebujesz wzoru umowy, formularza KRS, aktualnej informacji o konkursach? Chcesz zadać pytanie z zakresu prawa, księgowości czy finansów? To wszystko – bezpłatnie – oferuje Internetowe Centrum Wsparcia, prowadzone przez Stowarzyszenie Klon/Jawor i portal ngo.pl.

→ read more

„Projekt: Matka” to nowy spektakl Teatru Kana, pokazujący przewrotną, pełną ironii i poczucia humoru opowieść o młodych matkach. Odkrywa jasne oraz ciemne strony macierzyństwa. Czy dobra, kochająca mama może sobie pozwolić na chwile słabości?

→ read more

Nie jest tajemnicą, że Wrocław stanie się w roku 2016 Europejską Stolicą Kultury. Zespół INKU zachęca artystów oraz animatorów do odświeżenia wrocławskich kontaktów i włączenia się w realizację wspólnych, kulturalnych projektów. 

→ read more

Jest to inicjatywa mająca na celu promowanie niezależnej sztuki fotograficznej. To, co zobaczymy na wystawie zależy wyłącznie od poziomu autocenzury autorów prac. Wystawie towarzyszyć będą interdyscyplinarne przedsięwzięcia artystyczne. A to wszystko w ramach 10. Festiwalu inSPIRACJE. 

→ read more

Uwaga,  ważny komunikat organizacyjny. Pogoda pokrzyżowała nam plany. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne INKU OPEN AIR odbędzie się w innym terminie.  Do zobaczenia 6 lipca. Bądźcie  wtedy z nami.

→ read more

Szanowni Państwo, biuro Szczecińskiego Inkubatora Kultury w czwartek i piątek (19-20 czerwca 2014 r.) będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy i serdecznie zapraszamy w poniedziałek. 

→ read more

Tematem przewodnim zbliżających się Targów Dobrego Klimatu w Nowym Warpnie będzie turystyka społeczna oraz kultura, moda i design społeczny. INKU również zaakcentuje swoją obecność podczas wydarzenia i już dziś zaprasza na warsztaty "Co by tu wymodzić z recyklingu?". Tak przywitamy pierwszy dzień lata!

→ read more

Czas na relacje naszych uczestników. Janusz Sudoł, ze Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Pomorze Zachodnie, zaprasza do lektury wywiadu z Anną Miodyńską. A w nim, o tym jak się żyje w "nowej Nowej Hucie", o rowerowych hipsterach i działalności ART ZONY. Ponadto redaktor dzieli się swoimi refleksami z wizyty w „Klubie pod Gruszką”.

→ read more

Organizacje pozarządowe z całej Polski wspólnie wyznaczą dalsze kierunki rozwoju sektora pozarządowego dla naszego kraju, uczestnicząc w tworzeniu strategii rozwoju III sektora. Dokument może wpłynąć na formalno-prawne podstawy funkcjonowania NGO-sów. Zachęcamy do zabrania głosu w dyskusji. 

→ read more

Zapraszamy do lektury kolejnej relacji z wizyty studyjnej INKU w Krakowie. Danuta Sepuco ze Stowarzyszenia Edukacja dla Talentu chce założyć estradę dla młodych, zdolnych szczecinian, dlatego spotkała się z przedstawicielem Fundacji Krakowskiej Sceny Muzycznej. Jakie nasza uczestniczka ma spostrzeżenia?

→ read more

Dziś obchodzimy Święto Wolnych Książek, więc uwolnijcie swoje przeczytane egzemplarze. Zostawcie je w autobusie, na przystanku, w parku, w kawiarni, w kościele, w urzędzie, gdzie tylko przyjdzie Wam ochota. Możecie ułatwić nieśmiałym zadanie i dołączyć do książki kartkę z napisem: Weź mnie! Jak zawsze Strefa INKU  czeka na WAS!

→ read more

Seniorzy znów w akcji! Wyjątkowa ekipa filmowa zaprasza na premierę filmu  „Adieu". Produkcja powstała podczas warsztatów „Kino tylko dla dorosłych”. Stowarzyszenie Kamera na realizację tego projektu otrzymało dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

→ read more

Związek Literatów Polskich (ZLP) zaprasza na promocję książek z serii: akcent „Namaluj mnie…” oraz „Rozmowy o zmierzchu”. Publiczność będzie miała okazję porozmawiać z Różą Czerniawską-Karcz oraz Rafałem Podrazą. Wieczór autorski poprowadzi redaktorka Polskiego Radia Szczecin, Małgorzata Frymus. Będzie bardzo LITERACKO w INKU!

→ read more

Tegoroczne Spoiwa Kultury to przede wszystkim no.theatre.pl – czyli performatywna inwazja polskich i norweskich artystów na Szczecin, a także piękne wieczorne koncerty oraz spektakle. Publiczność zobaczy, m.in. multimedialno-teatralne widowisko Teatru Ósmego Dnia, które będzie prezentowane w hali K1 Stoczni Szczecińskiej.

→ read more

Zespół INKU gorąco zachęca organizacje pozarządowe do zapoznania się z aktualną listą konkursów ogłoszonych przez Miasto Szczecin. Z pewnością wiele NGO-sów zainteresuje realizacja zadania związana z przygotowaniem wydarzenia kulturalnego. Pamiętajcie o konsultacjach w INKU.

→ read more