Viewing posts from May, 2014

Wydział Humanistyczny US zaprasza na Dziecięcy Festiwal Nauki. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w interaktywnym przedstawieniu pt. „Żyj zdrowo i wesoło”, a także w specjalnie  przygotowanych zajęciach. Do zobaczenia 2 czerwca!

→ read more

Robisz filmy? Skonfrontuj swój dorobek z szerszą publicznością. Zgłoś swoją propozycję do czwartej edycji Zachodniopomorskich Shortów. To konkurs prezentujący najciekawsze produkcje zrealizowane przez mieszkańców naszego województwa. Stowarzyszenie OFFicyna czeka na zgłoszenia do 10 czerwca.

→ read more

Brzmi dziwnie? Czy to pierwszy taki dyplom w Polsce? Studenci Akademii Sztuki udowadniają, że mają wiele pasji i potrafią je łączyć ze studiowaniem. Przykładem jest Maciej Podsiadło z Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów oraz jego pomysł realizowany pod kierunkiem dr hab. Agaty Zbylut. 

→ read more

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu „JAZZ NA ROGATKACH”. Tym razem publiczność usłyszy koncert w wykonaniu kwartetu Łukasza Pawlika. Należy spodziewać się wyjątkowych wrażeń muzycznych. 

→ read more

TechKluby to nieformalne, comiesięczne spotkania, na których organizacje pozarządowe, przedstawiciele lokalnego biznesu, samorządu oraz świata nauki rozmawiają na temat nowych technologii. Na najbliższym spotkaniu będzie mowa m.in. o darmowym zakładaniu stron WWW. 

→ read more

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej Pomorze Zachodnie zaprasza do Inku na „Spotkanie przy kominku”. W spotkaniu uczestniczyć będzie Paweł Szynkaruk oraz Dariusz Więcaszek. Zaproszeni goście porozmawiają o przyszłości gospodarki morskiej. 

→ read more

Szczecin znów stał się pozarządową stolicą Polski! Już po raz trzynasty organizacje pozarządowe opanowały Jasne Błonia i w majową niedzielę zaprosiły mieszkańców naszego miasta na Wielki Piknik Pasji, czyli Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

→ read more

Stowarzyszenie Kamera zaprasza na premierowy pokaz trzech filmów dokumentalnych w ramach programu „Tryptyk 2014 – Portrety Miasta”. Na ekranie zobaczymy między innymi Krystynę Łyczywek, pionierkę i honorową obywatelkę naszego miasta.  

→ read more

Już w najbliższą sobotę Chór Akademicki im. profesora Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zaprezentuje swój program a capella poszerzony o nowe kompozycje w przestrzeniach Trafostacji Sztuki. Warto wybrać się na koncert, ponieważ będzie to również okazja, aby po raz pierwszy usłyszeć utwór „Pur” Wojciecha Błażejczyka. 

→ read more

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wieczoru autorskiego Małgorzaty Goludy. Przypomnijmy, spotkanie odbyło się 5 maja 2014 r. w Inku. Tekst przygotowała Róża Czerniawska-Karcz, prezes szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich. Życzmy miłej lektury!

→ read more

Samorząd i organizacje pozarządowe różnią się, co może wydawać się oczywiste. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z charakteru tych różnic i ich sensu. Polecamy lekturę publikacji "Model współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych". 

→ read more

Już w najbliższą niedzielę Jasne Błonia zmienią się w miasto Pozarządowo, a mieszkańcy spotkają się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, wezmą udział w intrygującej grze miejskiej czy artystycznych i ekologicznych warsztatach. Wielki Piknik Pasji przed nami! 

→ read more

W jaką intrygę można dać się wciągnąć, ryzykując tylko dobrą zabawę? Podpowiadamy: w GRĘ MIEJSKĄ, w której zadania związane z tajemniczymi liczbami 10-15-25, przeplatają się z losami pewnej ważnej dla Szczecina rodziny. Warto wcielić się w rolę detektywów -  na uczestników zabawy czekają naprawdę atrakcyjne nagrody!

→ read more

Uwaga! Tej okazji nie można przegapić. Na deski Teatru Kana powraca spektakl „Lailonia”. To jedna z najbardziej zaskakujących i obiecujących teatralnych adaptacji twórczości Leszka Kołakowskiego. Przedstawienie jest wysoko oceniana zarówno przez krytyków, jak i widzów. Teatr Kana przygotował również niespodziankę dla przyjaciół INKU.

→ read more

„Aby stać się dorosłym najpierw trzeba być dzieckiem” to tytuł kampanii, która ruszyła z okazji 30-lecia Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z akcją. 

→ read more

Jak przedstawiana jest postać matki w literaturze? Any Jakubczak (RattyAdalan) zaprasza do INKU na wieczór poetycki, podczas którego zaprezentuje wiersze z debiutanckiego tomiku „Ars poetica”. W trakcie spotkania publiczność usłyszy także polskie utwory związane tematycznie z postacią matki. Poetka  jest współzałożycielką grupy Nowy Akord.

→ read more

Zespół INKU zaprasza najmłodszych do udziału w grze na świeżym powietrzu, w której główną rolę odgrywa miasto Szczecin. Dobra zabawa gwarantowana! To wydarzenie towarzyszące Tygodniowi Inicjatyw Pozarządowych.

→ read more

W dobie mediów społecznościowych niewiele trzeba, aby nieświadomie złamać prawo autorskie. Nie zdajemy sobie również sprawy z tego, kiedy łamane są nasze prawa. Uczestnicy poprzednich warsztatów z cyklu poświęconego prawu autorskiemu już się o tym przekonali!

→ read more

Związek Literatów Polskich, którego siedziba znajduje się w INKU, zaprasza na wyjątkowy „WIECZÓR LITERACKI z cyklu spotkania z pisarzami i poetami nie tylko szczecińskimi”.  Miłośnicy słowa pisanego spotkają się z Marią Jaremek autorką książki „Helena Wolf i jej muzyka”. Gościem specjalnym wieczoru będzie pani Helena Hofman-Wolf, gwiazda polskiej operetki, związana ze Szczecinem. 

→ read more

INKU szykuje niemałą niespodziankę dla uczestników Wielkiego Pikniku Pasji. Znajdźcie nas w ostatnią niedzielę maja na Jasnych Błoniach i przyłączcie się do kolorowych warsztatów „Zbombarduj nasze miasto kwiatami”.  Do ogrodniczej zabawy zapraszamy młodszych i starszych!

→ read more