Viewing posts from April, 2014

Szanowni Państwo!  Serdecznie zapraszamy do siedziby INKU również w piątek, 2 maja 2014 r.  Inkubator będzie czynny normalnie. Tym, którzy wyjeżdżają na majówkę życzymy słońca!

→ read more

Na entuzjastów mrocznej, surrealistycznej twórczości szczecińskiej poetyki i prozatorki Małgorzaty Goludy czeka wyjątkowe spotkanie. Artystka przedstawi czytelnikom opowiadania „Biały Labirynt” oraz „Szkoła czasu”, a także pokaże serię rysunków „Ostatnia Wieczerza”. Zwieńczeniem wieczoru będzie pokaz gotyckiej choreografii. 

→ read more

Myślicie już o wakacjach? Trzydniowy biwak z klasą to niezła propozycja dla Was? Jeśli tak, zapiszcie się do Akademii Ludzi Aktywnych. To także świetna okazja do spędzenia czasu ze szczecińskimi organizacjami pozarządowymi. Indeksy już czekają.

→ read more

...ale musisz wiedzieć jak to zrobić. Dowiesz się tego podczas 8. Międzynarodowej Konferencji Fundraisingu, która odbędzie się w Warszawie. Trwa rejestracja uczestników. 

→ read more

Do 18 maja 2014 r. można oglądać wystawę KIDS LOVE DESIGN. To już trzecia edycja wydarzenia. I tym razem Fundacja ARTmosphere (która ma swoją siedzibę w INKU) zadbała o różnorodność i wielość wydarzeń nie tylko w Szczecinie, ale w całym kraju i poza nim. W tym roku na plan pierwszy wysuwa się pop-art oraz service design.

→ read more

Urząd Miasta Szczecina zaprasza do udziału w XI Pomorskiej Konferencji Regionalnej „Pommern/Pomorze – region europejski“. Europejskie jubileusze, 10-lecie członkostwa Polski w UE oraz 25-lecie pokojowych przemian, odegrają w wygłaszanych  referatach i wykładach istotną rolę.

→ read more

Po świątecznym odpoczynku, na pewno macie głowy pełne pomysłów. Czas zabrać się do pracy! Dowiedz się, jakie możliwości na finansowanie działań wciąż czekają na organizacje pozarządowe w roku 2014! Przystań (w) INKU!

→ read more

Jeśli możesz pochwalić się sukcesami biznesowymi na polu designu, mody czy w obszarze kultury, zainteresuj się tym konkursem. Ruszyła polska edycja międzynarodowych konkursów British Council dla młodych przedsiębiorców. 

→ read more

Richard Galliano jest bezdyskusyjnie jednym z największych współczesnych wirtuozów akordeonu i zarazem muzykiem, który od kilkudziesięciu lat chodzi swoimi ścieżkami. Orkiestra Baltic Neopolis będzie miała przyjemność towarzyszyć artyście podczas koncertu w ramach Szczecin Music Fest 2014.

→ read more

W trakcie kolejnego „WIECZORU LITERACKIEGO z cyklu spotkania z pisarzami i poetami nie tylko szczecińskimi” miłośnicy słowa pisanego usłyszą wiersze z tomu „…skrawki Czasu”, którego autorką jest poetka Róża Czerniawska-Karcz. Pani Róża jest prezesem szczecińskiego oddziału ZLP, którego siedziba mieści się w INKU. Bardzo polecamy!

→ read more

Fundacja Netcamp zaprasza na Nethack - wydarzenie, podczas którego uczestnicy stworzą w ciągu doby innowacyjne aplikacje internetowe lub mobilne. Promowane będą projekty, które wykorzystując dane publiczne (Open Data/API) ułatwią życie mieszkańcom miasta.

→ read more

Jeśli działasz w organizacji pozarządowej lub grupie nieformalnej i zajmujesz się kulturą, a może jesteś animatorem, a do tego chcesz nawiązywać nowe kontakty i zobaczyć jak pracuje się w Krakowie, jedź z nami! Wizycie studyjnej patronuje Małopolski Instytut Kultury.

→ read more

Barnard Maseli i jego najnowszy projekt muzyczny MaBaSo Trio będzie gościem kolejnego koncertu z cyklu Jazz na Rogatkach. Na wydarzenie zaprasza Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe.

→ read more

Ahoj! Aktywna Książka zaprasza na kolejne spotkanie. Tym razem tematem będą statki i wodne podróże. Najmłodsi czytelnicy usłyszą fragmenty książki Astrid Lindgren „My na wyspie Saltkrakan” oraz spotkają się z prawdziwym wilkiem morskim.

→ read more

Własne biurko w systemie OPEN SPACE w INKU? Czemu nie! Nasza oferta skierowana jest do młodych stażem organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i animatorów kultury. Dołącz do rodziny INKU. Czekamy na zgłoszenia!

→ read more

„Ja – z nim w zgodzie? – Mocium Panie, Wprzódy słońce w miejscu stanie!” – Teatr Współczesny zaprasza na niepodobną do innych „Zemstę” w reżyserii Anny Augustynowicz. Dla widzów przygotowano specjalną pulę biletów w promocyjnej cenie. Niezdecydowanym publikujemy 10 powodów, dla których należy obejrzeć sztukę.

→ read more

W Polsce studiuje około 2 000 000 młodych ludzi i to zainspirowało Fundację DKMS Polska do stworzenia projektu rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych wśród społeczności akademickich. Szczecinianie również biorą udział w projekcie „Dla Ciebie to 5 minut, dla kogoś to całe życie”.

→ read more

Kontynuujemy nasz cykl warsztatów z zakresu prawa autorskiego. Najbliższe spotkanie poświęcimy tematowi transferu i ochrony tych praw, czyli czego należy dopilnować będąc twórcą lub korzystającym z dzieł. Przystań (w) Inku! 

→ read more

Jeśli działasz w organizacji pozarządowej, grupie nieformalnej lub jesteś aktywnym obywatelem, to ta propozycja jest skierowana właśnie do Ciebie.  Szczęśliwa TRZYNASTKA to warsztaty dla współtwórców, wystawców i uczestników XIII Spotkania Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI. Czekamy na Twoje zgłoszenie!

→ read more

Rusza trzecia edycja filmowych warsztatów „Kino tylko dla dorosłych”. Stowarzyszenie Kamera zaprasza seniorów (60+) na piętnaście otwartych spotkań w formie interaktywnych warsztatów oraz wykładów. Zdobyta podczas warsztatów wiedza pozwoli uczestnikom, pod okiem prowadzących, zrealizować film.

→ read more