Viewing posts from March, 2014

„Integracja” - to tytuł międzynarodowej wystawy, podsumowującej projekt South Baltic Training, na którą zaprasza Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego, Service Inter-Lab oraz Konst & Hälsa. INKU jest partnerem wydarzenia. 

→ read more

Urząd Miasta zaprasza szczecinian do zespołu, który odpowiedzialny będzie za opracowanie zasad funkcjonowania i wdrożenia Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Nabór trwa do 6 kwietnia 2014 r.

→ read more

Natalia Szostak została laureatką Nagrody Artystycznej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki w roku 2013. Artystkę doceniono za działania związane z „Platerówką”, mieszczącą się w oficynie przy wspólnocie mieszkaniowej Emilii Plater 92. GRATULUJEMY! 

→ read more

Samorząd Studencki oraz Wydział Nauk o Ziemi US zapraszają na Tydzień Ziemi 2014. Wydarzenie odbywa się okazji Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia. Hasło tegorocznego Dnia brzmi „Zmieniaj nawyki - nie klimat!”.

→ read more

Teatr Współczesny zaprasza na „Pan Tadeusza”: pełna rozmachu inscenizacja Ireny Jun, pozostając wierną Mickiewiczowi, nic nie traci z urody języka jednego z najważniejszych utworów polskiej literatury. Warto zaznaczyć, że bilety na spektakl można kupić w promocyjnej cenie.

→ read more

POD PATRONATEM INKU: Czy w mechanice kwantowej i ezoteryce można odnaleźć punkty wspólne? Jaką tajemnicę kryje kod pola magnetycznego? Na te, i wiele innych pytań, odpowiada astrolog Małgorzata Wadżet Gardasiewicz w swojej najnowszej powieści „Kroniki Jutra: Siedem wcieleń pamięci”. Książkę rekomenduje Wojciech Siudmak.

→ read more

Szczeciński oddział Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów zaprasza na wykład dr. Tomasza Witkowskiego „Nonszalancje i nieszczęścia. O następstwach nierzetelności naukowej”. Spotkanie odbędzie się w INKU.

→ read more

Masz niewiele czasu na to, by przekonać do siebie tłum ludzi, bo zdanie o kimś wyrabiamy sobie bardzo szybko. Jak dobrze się zaprezentować i nie paść na zawał? Jak mówić wyraźnie i konkretnie, jak emanować pewnością siebie i być wizytówką organizacji? Wszystko to podczas kolejnego warsztatu dla NGO-sów i animatorów kulturalnych. Przystań (w) Inku!

→ read more

Orkiestra Baltic Neopolis zaprasza na koncert  MUZEUM MUZYKI - IN MEMORIAM. Z  artystami BNO wystąpi pianista Michał Francuz. W programie znalazły się kompozycje Dmitrija Szostakowicza, Gustava Mahlera oraz Alfreda Schnittkego. Przed koncertem będzie można zobaczyć wystawy znajdujące się Ratuszu Staromiejskim. 

→ read more

Stowarzyszenie Twórców i Producentów Sztuki zaprasza na 102 minuty najlepszych krótkometrażowych filmów pokazywanych w ramach Festiwalu Short Waves 2014. Dodatkowo publiczność wybierze najlepszy szczeciński wideoklipu 2013/2014.

→ read more

Cowork.mode to przestrzeń dla osób szukających inspirującego miejsca do pracy. To tu będą mogli rozwijać swoje biznesowe pomysły w kreatywnej atmosferze, przy wsparciu merytorycznym bardziej doświadczonych. Cowork stratuje w najbliższy piątek. Na otwarciu będzie można zobaczyć prace Natalii Szostak.

→ read more

Miasto Szczecin zaprasza do udziału w Dniach Skandynawskich. Wydarzenie zostało podzielone na 4 bloki tematyczne: biznes, sport, edukacja i kultura. INKU również bierze udział w obchodach i zaprasza na warsztaty dla dzieci z Emilem ze Smalandii w roli głównej oraz pokaz filmów.

→ read more

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY/OBOJĘTNA. Dołącz do akcji "Paczka dla Ukrainy" i wspomóż obywateli Ukrainy. Dary, tj.: żywność o długim terminie przydatności, materiały opatrunkowe i szkolne, środki czystości, ciepłą odzież, śpiwory, koce, pościel, można przekazywać potrzebującym poprzez Sekretariat ds. Młodzieży.

→ read more

Nordic Cross Point - Spotkania ze Skandynawią to interdyscyplinarne wydarzenie łączące Pomorze Zachodnie i Skandynawię. To wydarzenie, które łączy kulturę i sport, edukację i biznes, a także wzmacnia obszary współpracy i przybliża Skandynawię. 

→ read more

Szczeciński oddział Związku Literatów Polskich zaprasza na 25. Wieczór Literacki z cyklu spotkania z pisarzami i poetami nie tylko szczecińskimi. Tym razem gościem spotkania będzie poeta z Recza Piotr Pawłowski.

→ read more

„Grantoza” to termin odnoszący się do coraz powszechniejszego uzależnienia działalności NGO-sów od uzyskiwanych dotacji. Skutkuje to brakiem długofalowej strategii działania i realizacją absurdalnych, nikomu niepotrzebnych projektów. Jak tworzyć ciekawe projekty, które w dodatku wprowadzają realną zmianę w najbliższym otoczeniu? Wyjaśnimy to podczas kolejnych warsztatów. Przystań (w) Inku!

→ read more

Wiosna to cieplejsze i dłuższe dni, eksplozja zieleni za oknem i motywacja do wyznaczania nowych celów. Może takim nowym celem będzie: więcej czytać? Do tego zachęca Strefa Wspólnych Książek, działająca w INKU. I pomaga zrobić pierwszy krok.

→ read more

Fundacja ARTmosphere po raz trzeci zaprasza dzieci i dorosłych do udziału w festiwalu KIDS LOVE DESIGN. Na dobry początek - konkurs plastyczny dla najmłodszych projektantów.

→ read more

W tym roku organizatorzy TED - czyli organizacji propagującej idee, które zmieniają świat - wraz z największymi umysłami na świecie, będą poszukiwać najważniejszych osiągnięć ostatnich 30 lat. Wszystko po to, aby zrozumieć jakie wyzwania są jeszcze przed nami. Na co mogą liczyć szczecinianie?

→ read more

Aktywna Książka powraca. Tym razem na czytelników czeka wyprawa do Doliny Muminków. W rolę Włóczykija wcieli się niezastąpiony szczeciński przewodnik, Przemek Głowa. 

→ read more