Viewing posts from February, 2014

Przekonaj się, ile dobrego dla Szczecina robią lokalne organizacje pożytku publicznego (OPP). Porozmawiaj  z ich przedstawicielami podczas kolejnej Kawiarenki NGO. W trakcie spotkania działać będzie również specjalny punt informacyjny 1%. Kawiarenkę wzbogacą występy sceniczne. 

→ read more

Utwór Lokatorski to ważne wydarzenie podsumowujące zimowy projekt Platerøwki, realizowany w ramach ogólnopolskiego programu „1/1 Mistrz i Uczeń”. Mistrzem w tym zespole jest animator kultury Janusz Byszewski, a uczniem szczecińska artystka wizualna Natalia Szostak.

→ read more

Każdy podatnik ma możliwość  przekazania 1%  podatku na wybraną organizację, posiadającą status organizacji pożytku publicznego (OPP). W Szczecinie taki przywilej posiada 146 NGO-sów. Zachęcamy do wspierania lokalnych stowarzyszeń i fundacji. 

→ read more

„Helena Majdaniec. Jutro będzie dobry dzień” to tytuł pierwszej w Polsce publikacji w całości poświęconej Helenie Majdaniec -  królowej twista, gwieździe polskiego big-beatu. Szczeciński oddział Związku Literatów Polskich zaprasza na spotkanie z Rafałem Podrazą, autorem publikacji. 

→ read more

Współpracujesz z seniorami? Podziel się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi realizowanych projektów. Powstaje „Złota Księga Dobrych Praktyk na Rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych” przygotowywana przez Rzecznika Praw Obywatelskich.

→ read more

Historia technologicznej ewolucji oraz surrealistyczna wizja konstruktorska. Te dwa tak różne, ale podobne światy spotkają się w trakcie magicznej Podróży po Alternatywnym Świecie. Wyrusza w nią wystawa obrazów Jarosława Jaśnikowskiego.

→ read more

Wystawa Miasta Księstwa Pomorskiego jest efektem projektu przybliżającego niezwykły zabytek znajdujący się w zbiorach Zamku Książąt Pomorskich - siedemnastowieczną Wielką Mapę Księstwa Pomorskiego, autorstwa znamienitego kartografa Eilharda Lubinusa.  

→ read more

Marzec rusza lawiną warsztatów w Inku. Najpierw o tym, jak dobrze i rozsądnie opracować budżet oraz harmonogram projektu, później o metodach sondażowych, które możemy wykorzystać podczas przygotowywania wniosku o dofinansowanie, a na koniec – prawo autorskie, a dokładnie problem z utworami współautorskimi. Przystań (w) Inku!

→ read more

W trakcie spotkania panie dowiedzą się jak skutecznie godzić życie rodzinne i zawodowe, a także jak odkryć własną przebojowość i przedsiębiorczość, przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu. Uczestniczki wezmą udział w warsztatach, dzięki którym odnajdą w sobie siłę przebicia i asertywność. 

→ read more

Starasz się o środki zewnętrzne na realizację ciekawych projektów i inicjatyw? Potrzebujesz finansowego wsparcia? Stawiasz w tym roku na współpracę i wzmacnianie relacji miasta Szczecin z krajami skandynawskimi. Ten konkurs jest dla Twojej organizacji pozarządowej!

→ read more

Tym razem szczeciński sektor pozarządowy rozmawiać będzie o prowadzeniu działań promocyjnych w organizacjach. Jaka forma reklamy jest najskuteczniejsza? W jaki sposób wykorzystać do promocji media społecznościowe?

→ read more

Letnie kursy w Berlinie? Brzmi ciekawie! Program Summer University of the Arts oferuje szeroki wybór warsztatów i wykładów. Ta propozycja skierowana jest do Ciebie, jeśli jesteś zainteresowany dialogiem w sztuce, zarządzaniem kulturą, chcesz odkrywać nowe przestrzenie na drodze twórczości artystycznej.

→ read more

Ostatnie dwa dni lutego możecie rezerwować na kolejne warsztaty w Inku. Najpierw socjologia w służbie organizacjom pozarządowym, a później – pierwsze kroki w królestwie stron internetowych. Przystań (w) Inku!

→ read more

Tam właśnie odbywa się  8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij. Przez jedenaście dni zaproszeni goście opowiadać będą o swoich przygodach. Festiwal to także degustacje potraw, pokazy filmów świata, koncerty, warsztaty, Bal Włóczykija i wiele innych.

→ read more

„Zamek Szczeciński” to archiwalny film, który powstał na podstawie trzech dokumentalnych taśm, nakręconych w latach 1958-61, a odnalezionych w archiwum zamkowego kina w roku 2006. To szansa na zobaczenie wyjątkowego dokumentu pokazującego historię Zamku i Szczecina. 

→ read more

Czy powołanie na dyrektora firmy człowieka uczciwego ma zaświadczyć o jej nieskazitelności czy raczej służyć dalszemu maskowaniu korupcji? Teatr Współczesny zaprasza na spektakl „Mały rodzinny interes”. Zarezerwuj bilet w przystępnej cenie! 

→ read more

Kolektyw fotograficzny POWIDOK zaprasza na warsztaty w studiu fleszowym. To już drugie spotkanie pasjonatów fotografii z cyklu Narzędziownia Artystyczna. Temat przewodni spotkania: światło w portrecie.

→ read more

Namiętna, czuła, szaleńcza, burzliwa i… trochę sentymentalna. Fascynująca muzyczna podróż po pięknych zaułkach Buenos Aires, Madrytu, Montevideo, Lizbony, Paryża, Wiednia… Tym razem orkiestrze Baltic Neopolis towarzyszyć będzie Emanuel Salvador, jeden z najlepszych portugalskich skrzypków młodego pokolenia.

→ read more

Urząd Miasta Szczecina ogłasza otwarty konkurs ofert na przeprowadzenie działań kulturalnych: imprez kulturalnych, wydarzeń artystycznych, upowszechniania kultury. Termin składania ofert upływa 24 lutego 2014 r. 

→ read more

Kreatywna Europa to nowy program Komisji Europejskiej wspierający sektory kultury i kreatywne w latach 2014-2020. Oznacza on większe wsparcie dla kultury, kina, telewizji, muzyki, literatury, sztuk widowiskowych, dziedzictwa kultury oraz dziedzin pokrewnych w Europie. 

→ read more