Oglądasz wpisy z stycznia, 2014

…czyli działalność INKU w graficznym zestawieniu. Od 1 września 2011 r. przestrzeń Inku wypełniamy, razem ze współpracującymi z nami organizacjami, wydarzeniami kulturalnymi, organizujemy warsztaty i konsultacje dla NGO, wzbogacamy ofertę Inku o dodatkowe projekty i działania. Co na to mówią liczby?

→ czytaj więcej

Jak na pierwszy w 2014 roku warsztat przystało, będzie on właśnie o… roku 2014. A dokładnie o jego pierwszej połowie. A jeszcze dokładniej o naborach konkursowych do programów grantowych w pierwszej połowie 2014 r. Przystań (w) Inku!

→ czytaj więcej

Spotkanie z biografistką i autorką książek wspomnieniowych Mariolą Pryzwan oraz podsumowanie V Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego  „O wers Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej” to dwie literackie propozycje, na  które zaprasza szczeciński oddział Związku Literatów Polskich, Pałac Młodzieży oraz miesięcznik pedagogiczny „Dialogi”.

→ czytaj więcej

Do 17 lutego 2014 r. trwają konsultacje społeczne, których celem jest zebranie od mieszkańców Szczecina propozycji, uwag i opinii dotyczących zasad Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Odbędą się spotkania konsultacyjne i badania opinii mieszkańców.

→ czytaj więcej

„Współpraca z III sektorem – standardem zachodniopomorskich samorządów” to projekt, który ma na celu zwiększenie zakresu i poprawy jakości mechanizmów współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych w województwie zachodniopomorskim. 

→ czytaj więcej

Uwaga! Propozycja dla Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), czyli takich które uprawnione są do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych.  Skorzystaj z zabytkowej "N-ki". 

→ czytaj więcej

Do 5 lutego 2014 r. trwają ogólnoeuropejskie konsultacje dotyczące prawa autorskiego. Wszyscy obywatele mają szansę włączyć się w proces jego reformowania. Fundacja Nowoczesna Polska stworzyła platformę ułatwiającą udział w konsultacjach.

→ czytaj więcej

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zachodniopomorska Rada Działalności Pożytku Publicznego zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące konkursu w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2014.

→ czytaj więcej

Trwa rejestracja na NieKongres Animatorów Kultury. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą rozmawiać o kondycji i roli animacji kultury w Polsce. Chcą się poznać, policzyć, zebrać i zaprezentować doświadczenia, określić swoją wiedzę i niewiedzę. 

→ czytaj więcej

Stowarzyszenie Kamera wraz z seniorami ze szczecińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza na projekcję filmu „Szpinak z wody”. Film jest autentyczną wypowiedzią  seniorów, uczestników II edycji warsztatów „Kino tylko dla dorosłych”.

→ czytaj więcej

Sekretariat ds. Młodzieży zaprasza do udziału w aktywnych feriach. Razem z Pawłem Krzychem poznacie szczecińską blogosferą, a z Wojciechem Wirwickim i Karoliną Woźniak spróbujcie sił w filmowaniu. A może chcecie poeksperymentować z naturalnymi kosmetykami?  

→ czytaj więcej

Kobiety spędzają 52 minuty dziennie na plotkowaniu, mężczyźni 76 minut.  O czym plotkują mężczyźni, a o czym kobiety? TRAFO  zaprasza do nadsyłania propozycji projektów dotyczących tematu PLOTKI.

→ czytaj więcej

Muzeum Historii Polski ogłasza kolejną edycję „Patriotyzmu Jutra” – ogólnopolskiego programu realizowanego od roku 2009 ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program wspiera nowatorskie inicjatywy i twórczą działalność na rzecz edukacji historycznej, patriotycznej i obywatelskiej. 

→ czytaj więcej

Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT zaprasza na wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Chórzyści wykonają "Betlehem" Wojciecha Błażejczyka - dzieło zestawiające ludowe teksty kolęd i pastorałek z etniczną muzyką bliskiego wschodu oraz wizualizacjami.

→ czytaj więcej

Aktywna Książka zaprasza najmłodszych na wyjątkowe spotkanie z pisarką, panią profesor Ingą Iwasiów. Czytelnicy zapoznają się z baśnią francuskiego baśniopisarza Charlesa Perraulta  „Ośla Skórka”. 

→ czytaj więcej

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza organizacje pozarządowe do ubiegania się o środki zewnętrzne na działalność kulturalną. Nabór trwa do 24 stycznia 2013 r.

→ czytaj więcej

Do 27 stycznia 2014 r. trwają konsultacje społeczne projektu dokumentu określającego kierunki rozwoju Pomorza Zachodniego do roku 2020 (RPO WZ). Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje opinie na spotkaniach konsultacyjnych, drogą e-mailową oraz w trakcie czatu z marszałkiem.

→ czytaj więcej

Galeria Klubu Delta zaprasza na wystawę  Katarzyny Nyczke. Artystka zajmuje się tworzeniem plakatów, malarstwem oraz projektowaniem wydawniczym. 

→ czytaj więcej

MKiDN podsumowuje efekty wdrażania XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Jak wygląda program w liczbach? Przeanalizuj infografikę.

→ czytaj więcej

Rafał Żarski - student multimediów na AS, wideo-eksperymentator, krótkometrażysta - zaprasza na wyjątkową, interaktywną premierę wideoklipu do muzyki Blisko Pola (Łódź). Wyjątkowa, bo odbędzie się równocześnie w Szczecinie i Łodzi, a właściwie Łódź będzie w Szczecinie. Ale to nie wszystko...

→ czytaj więcej