Viewing posts from September, 2013

Na najbliższym OFFilmie widzowie zobaczą premierowy pokaz dokumentu "Vivaldi – piąta pora roku". Po pokazie odbędzie się spotkanie z autorem oraz bohaterem filmu. Polecamy!

→ read more

Jesteśmy w trakcie seryjnego świętowania (mikro)wydarzeń kulturalnych z kulminacyjnym punktem, jakim jest uroczysta (choć nienudna) odsłona tablicy na elewacji kamienicy ze szlaku "Niezwykli szczecinianie i ich kamienice". "Kamienice Szczecina" zapraszają na kolejną odsłonę - tym razem głównym bohaterem będzie inżynier i dyplomata Heliodor Sztark.

→ read more

Biuro ds. Organizacji Pozarządowych zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na szkolenie dot. zagadnień związanych z realizacją imprez, wystaw i wydarzeń w ramach „Tygodnia Aktywności”.

→ read more

Szczeciński Inkubator Kultury oraz Stowarzyszenie Media Dizajn zapraszają najmłodszych na drugie spotkanie z przygodami Wróbelka Elemelka.  Bajki czytać będzie aktorka, występująca na wielu deskach teatralnych naszego kraju,  Bolesława Fafińska. 

→ read more

Prace szczecińskich plastyków związanych z Zachodniopomorskim Stowarzyszeniem Twórców Kultury zagoszczą w przestrzeni Inku. Obrazy powstawały w pracowniach prywatnych, na plenerach oraz podczas warsztatów twórczych.

→ read more

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z czwartkowego wieczoru poetyckiego. Pretekstem do spotkania były „Cztery litery: zima”, czyli debiut poetyki Macieja Kowalewskiego, któremu – jak mówi o sobie –  przydarzyło się być jednocześnie socjologiem oraz poetą. Tomik wydany przez łódzkie wydawnictwo Kwadratura zawiera 30 wierszy, podzielonych na dwa cykle  „Czerwiec z puszki” oraz „Miłość bez polskich znaków”.

→ read more

Inicjatywa Młodzieżowa wolontariuszy działających przy Stowarzyszeniu POLITES i Regionalnym Centrum Wolontariatu zaprasza dzieci do udziału we wspólnym rajdzie "Pieczony ziemniak" oraz wspólne poszukiwanie darów jesieni. 

→ read more

Jeśli komiks jest twoją pasją, to nie może Ciebie zabraknąć na Szczecińskiej Giełdzie Komiksu. To już trzecia edycja wydarzenia, w której fani Supermana, Daredevila, Szninkla czy Obergeista dzielą się swoimi pasjami.

→ read more

Dziesięć ławek,  pędzle i farby zostaną oddane w ręce szczecinian. Już w najbliższą niedzielę na Jasnych Błoniach odbędzie się niecodzienny happening, podczas którego mieszkańcy – ci starsi i ci młodsi, malować będą ławki z palet.

→ read more

Czujesz pustkę i wypalenie? Chcesz coś zmienić w życiu? Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki i dołącz do drużyny SuperW. Tylko w roku 2012 SZLACHETNA PACZKA dotarła do 13 235 rodzin, żyjących w niezawinionej biedzie, czyli do ponad 55 tys. osób.

→ read more

Na naukę nigdy nie jest za późno - zwłaszcza, jeśli jesteś przedstawicielem młodej organizacji pozarządowej lub grupy nieformalnej. Rok akademicki w Inku rozpoczynamy warsztatami, z których jeden pomoże Wam przełamać pierwsze społecznościowe lody, a drugi wprowadzi w temat aktualnych naborów wniosków. Przystań w Inku!

→ read more

Pierwsza w powojennej historii Szczecina realizacja najpopularniejszej opery słowiańskiej gości w repertuarze Opery na Zamku. W roku 1993 odbyła się jedynie koncertowa prezentacja Eugeniusza Oniegina, opromieniona znakomitymi kreacjami wokalnymi R. Jakubowskiej-Handke i M. Bronikowskiego. Widzowie OFFilmu mieli szansę zobaczyć kulisy powstawania spektaklu.

→ read more

Filmy o zmiennej temperaturze, pochodzące z kulturowych antypodów, orzeźwiający i zarazem treściwy koktajl filmowy sporządzony z produkcji nagrodzonych na kluczowych festiwalach. Największy światowy projekt prezentacji kina krótkometrażowego zagości już w piątek w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury. 

→ read more

Działają, zmieniają, inspirują - „Bohaterzy po sąsiedzku”. Zgłoś lokalnego bohatera do plebiscytu realizowanego w ramach kampanii KTO?NGO!

→ read more

Sprawdź, ile dobrego możesz zrobić dla Szczecina w ciągu 60 minut. Zaproś swoich przyjaciół, współpracowników, sąsiadów do akcji – już po raz trzeci organizowanej przez Stowarzyszenie Polites – „Godzina dla Szczecina”.

→ read more

O tym dlaczego łódzką oficynę wydawniczą zainteresował debiut poetycki szczecińskiego doktora socjologii, spróbuje odpowiedzieć publicysta i krytyk, felietonista kalejdoskopu kulturalnego REYMONT oraz redaktor serii poetyckiej wydawnictwa Kwadratura – Piotr Grobliński. 

→ read more

Orkiestra Baltic Neopolis na inaugurację sezonu proponuje koncert z cyklu WIELCY KONCERTMISTRZOWIE. Publiczność usłyszy utwory Vivaldiego, Griega i Verdiego. Ze szczecińskimi muzykami gościnnie wystąpi Michael Süssmann, uznany norweski skrzypek. Orkiestrę poprowadzi Tomasz Tomaszewski. 

→ read more

Jesteśmy w trakcie seryjnego świętowania – (mikro)wydarzeń kulturalnych z kulminacyjnym punktem, jakim jest uroczysta (choć nienudna) odsłona tablicy na elewacji kamienicy ze szlaku „Niezwykli szczecinianie i ich kamienice”. „Kamienice Szczecina” zapraszają na kolejną odsłonę. Tym razem główną bohaterką będzie pionierka Szczecina, nauczycielka i pierwsza dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego - Janina Szczerska.

→ read more

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Szczecinie we współpracy z Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim zaprasza na cykl warsztatów  związanych z nawiązaniem, rozwojem i utrzymaniem kontaktów międzynarodowych.

→ read more

Strefa Wolnych Książek Inku razem z  MANUfakturą  oddała głos młodszym czytelnikom i razem z młodzieżą stworzyła listę lektur (nie)obowiązkowych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej nietypowej akcji.

→ read more