Viewing posts from July, 2013

Jesteś uczniem technikum, szkoły zawodowej lub studiujesz (studia licencjackie)? Tej szansy nie możesz przegapić. Weź udział w Programie Szkoleniowym Krajów Południowego Bałtyku i wyjedź na zagraniczne praktyki dopasowane do kierunku Twojego kształcenia. 

→ read more

Spektakl „Exkurs” Szymona Brzóski z choreografią Kai Kołodziejczyk oraz muzyką wykonywaną przez orkiestrę Baltic Neopolis zapewni publiczności niecodzienne wrażenia zarówno akustyczne, jak i wizualne. Wydarzenie zainauguruje działalność TRAFO.

→ read more

Co mogę umieścić na swojej stronie internetowej? Jak bezpiecznie korzystać z wizerunku innych osób? Z kim należy się kontaktować, aby uzyskać zgodę na korzystanie z materiałów znajdujących się w Internecie? Na te pytania (i wiele innych) odpowiada przewodnik Małgorzaty Gradek-Lewandowskiej. Polecamy!

→ read more

Do 18 sierpnia można oglądać w budynku Bramy Portowej 2/1 (dawny "Grzybek") wystawę „Dialog mistrza i miasta”. Są to prace André Chegina - artysty konceptualnego, zajmującego się  fotografią analogową.  

→ read more

W ostatni wtorek miesiąca Stowarzyszenie OFFicyna zaprasza na czarną, opartą na faktach, komedię z elementami psychologicznego thrillera "Trzy siostry T." w reżyserii Macieja Kowalewskiego. 

→ read more

Orkiestra Baltic Neopolis zaprasza na kolejny koncert z cyklu, dzięki któremu poznajemy muzykę z krajów Grupy Wyszehradzkiej - Polska, Czechy, Słowacja, Węgry. Tym razem publiczność usłyszy utwory wybitnych kompozytorów węgierskich. Po koncercie odbędzie się projekcja filmu „Ostatnia rapsodia”.

→ read more

OSES to organizowane od 6 lat, Ogólnopolskie Spotkania Ekonomii Społecznej, które gromadzą przedstawicieli przedsiębiorstw społecznych, kreatorów polityki i nowych rozwiązań w zakresie rozwoju ekonomii społecznej. W tym roku Spotkanie odbędzie się w Szczecinie oraz Nowym Warpnie.

→ read more

Kontrowersyjne, angażujące znane nazwiska, kreatywne, a przede wszystkim stworzone z myślą o rozwiązaniu jakiegoś problemu. Najlepsze polskie kampanie społeczne będzie można wkrótce obejrzeć w Szczecińskim Inkubatorze Kultury w trakcie „Pokazu Społecznej Super Mocy”.

→ read more

Towarzystwie Inicjatyw Twórczych „ę” zaprasza młodych twórców i animatorów kultury w wieku 18-35 lat do wzięcia udziału w programie 1/1 Mistrz i Uczeń. To wyjątkowe spotkanie 10 młodych twórców z całej Polski z 10 wyjątkowymi mentorami. 

→ read more

Narodowe Centrum Kultury zaprasza, już po raz dziesiąty, młodych naukowców do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze. Autor lub autorka zwycięskiej pracy zostanie nagrodzony kwotą 5000 zł. 

→ read more

Mapa Kultury – Ludzie, Miejsca, Klimaty to platforma, dzięki której możemy dokumentować, współtworzyć oraz promować lokalną kulturę. W trakcie wakacji portal zachęca również do działań reporterskich w najbliższej okolicy.

→ read more

W Szczecińskim Inkubatorze Kultury istnieje możliwość wynajęcia dwóch wielofunkcyjnych sal konferencyjno-szkoleniowych z przestronnym holem oraz kameralnej sali kinowej. Do dyspozycji organizacji pozarządowych są również dwa pokoje gościnne. 

→ read more

Międzynarodowy filmowy wieczór praw człowieka - pod takim tytułem odbędzie się przegląd filmów, na który zaprasza Stowarzyszenie POLITES i Krzyworoskie Stowarzyszenie Obrony Praw Człowieka (Ukraina).

→ read more

Do 29 lipca 2013 r. organizacje pozarządowe mogą starać się o środki, które pokryją wkłady własne do projektów finansowanych z zewnętrznych źródeł i mających wpływ na pozytywny wizerunek miasta. Wcześniej odbędzie się szkolenie dla NGO-sów z realizacji tego zadania. Polecamy!

→ read more

Stowarzyszenie OFFicyna zaprasza na kolejny OFFilm. Tym razem pasjonaci dobrego kina spotkają się późnym wieczorem na Zamku Książąt Pomorskich. Widzowie zobaczą filmy pokazywane w ramach projektu Stary Cyfrowy Szczecin oraz wakacyjną selekcję Zachodniopomorskich Shortów.

→ read more

Do końca lipca studenci i doktoranci ZUT-u stoją przed szansą wygrania 1000 zł – wystarczy zaprojektować plakaty promujące Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT oraz Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE.

→ read more

Orkiestra Baltic Neopolis zaprasza na kolejne koncerty z cyklu „Rozwijamy Region w Dobrym Tonie”. Muzykom towarzyszyć będzie Tomasz Tomaszewski – wybitny skrzypek, pierwszy koncertmistrz Deutsche Oper w Berlinie.

→ read more

W sierpniowy weekend zapraszamy do Inku na warsztaty dla dzieci pod nazwą "krea(k)cja, czyli napisz historię od nowa". Elementem wspólnym będzie temat genesis, bo akcja towarzyszy inSPIRACJOM i kampanii "Przepraszam! Tworzę się.". Ruszyły zapisy!

→ read more

Portal ngo.pl zachęca do fotografowania ciekawych inicjatyw społecznych w trakcie wakacyjnych wypadów. Do wygrania jest tablet!

→ read more

Sąsiedzki Ogród, działający przy Teatrze Kana, zaprasza na warsztaty i przedsięwzięcia  artystyczne. Jesteś twórcą? Zorganizuj własne wydarzenie w ramach akcji Otwartego Ogrodu. Przekonaj się, że przestrzeń miejska może oferować miejsce tworzone przez mieszkańców i dla mieszkańców.

→ read more