Viewing posts from June, 2013

Stowarzyszenie Kamera oraz Zespół Foto Video Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie zapraszają na premierę filmu „Szpinak z wody” zrealizowanego podczas warsztatów filmowych w ramach II edycji projektu „Kino tylko dla dorosłych”.

→ read more

Spoiwa Kultury to ponad 100 artystów, około 30 wydarzeń, ponad 20 miejsc.Działania artystyczne tegorocznej edycji zachęcą widza do alternatywnej, "wewnętrznej" wędrówki po Szczecinie.

→ read more

Wolontariusze europejscy z Hiszpanii, Niemiec, Francji, Ukrainy i Szwecji, którzy będą pomagać szczecinianom w trakcie finału Regat Wielkich Żaglowców poprowadzą warsztaty taneczne w Szczecińskim Inkubatorze Kultury. Zapraszamy!

→ read more

Stowarzyszenie Media Dizajn i Szczeciński Inkubator Kultury zapraszają na wakacyjne warsztaty dla dzieci. Na kolejnym spotkaniu najmłodsi stworzą przesympatyczną filcową broszkę-sowę z kolorowymi piórkami i wielkimi błyszczącymi oczami.  

→ read more

Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość  zaprasza na promocję książki Marii Łopuch – Szczecin Pogodno / Von Westend bis Schönau. Spotkanie poprzedzone będzie krótkim spacerem po dzielnicy.

→ read more

Jesteśmy w trakcie seryjnego świętowania – (mikro)wydarzeń kulturalnych z kulminacyjnym punktem, jakim jest uroczysta (choć nienudna) odsłona tablicy na elewacji kamienicy ze szlaku „Niezwykli szczecinianie i ich kamienice”. „Kamienice Szczecina” zapraszają na kolejną odsłonę - tym razem głównym bohaterem będzie Wilhelm Meyer-Schwartau.

→ read more

Baltic Neopolis Orchestra zaprasza na pierwszy koncert z cyklu Muzeum Muzyki Wielu Kultur. Publiczność usłyszy utwory  kompozytorów żyjących w Polsce i takich, którzy musieli opuścić ojczyznę. Gościem BNO będzie wybitny skrzypek, Tomasz Tomaszewski - koncertmistrz Deutsche Oper w Berlinie.

→ read more

MKiDN zaprasza do składania wniosków do programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego”. Oceniane projekty mogą obejmować, m.in. organizację wystaw, spektakli, koncertów czy wymianę artystów. Konkurs trwa do 16 sierpnia 2013 r.

→ read more

Inteligencki Klub Aktywnej Rekreacji IKAR zaprasza na spotkanie organizacyjno-założycielskie. Motto klubu brzmi: Jeszcze w zielone gramy! 

→ read more

Baltic Neopolis Orchestra zaprasza do Muzeum Muzyki Wielu Kultur. Publiczność, w trakcie czterech koncertów połączonych z pokazami filmowymi, spotkaniami z artystami i jam session, będzie miała możliwość poznania bogatej kultury krajów Grupy Wyszehradzkiej.

→ read more

Wejdź na efemeryczny Biały Szlak, który został zainspirowany grą w podchody i tradycją happeningu, a powstał przy współpracy lokalnych twórców i miłośników Szczecina.

→ read more

Chcesz aktywnie i po europejsku spędzić pierwszy tydzień wakacji? Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Szczecin zaprasza na szkolenia. Aktywni żyją ciekawiej!

→ read more

Urząd Marszałkowski WZ zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie dotyczące projektu „Programu współpracy Województwa Zachodniopomorskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2014”.

→ read more

Jesteśmy w trakcie seryjnego świętowania – (mikro)wydarzeń kulturalnych z kulminacyjnym punktem, jakim jest uroczysta (choć nienudna) odsłona tablicy na elewacji kamienicy ze szlaku „Niezwykli szczecinianie i ich kamienice”. „Kamienice Szczecina” zapraszają na kolejną odsłonę - tym razem głównym bohaterem będzie Leon Jessel.

→ read more

Galeria Soraya zaprasza na wernisaż Krystju Todorova-Keca. Jego twórczość fascynuje miłośników rysunku. Częstym motywem w pracach artysty jest morze, ale i mity oraz legendy. Niezapomniane wrażanie pozostawiają również pejzaże starych domów.

→ read more

To kolejna akcja, której celem  jest  wymiana książek między mieszkańcami Szczecina.  Wydarzenie będzie okazją do bezgotówkowej wymiany podręczników szkolnych. 

→ read more

Od ubiegłego roku OFFilm systematycznie prezentuje realizacje warszawskiego Studia Munka, które nastawione jest na produkcję filmów artystycznych, a jego głównym celem jest produkcja pełnometrażowych  debiutów fabularnych.

→ read more

Zapraszamy do obejrzenia relacji z promocji książki dr Moniki Talarczyk-Gubały "Wszystko o Ewie. Filmy Barbary Sass a kino kobiet w drugiej połowie XX wieku". Publikacja została wydana przez Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego.

→ read more

Pierwszego dnia lata na ulicach całego świata zabrzmi muzyka na żywo. Dźwięki wypełnią także ulice Szczecina. O 16.30 rozpocznie się gra miejska, a godzinę później – koncerty w szczecińskiej Filharmonii. Wszystko w ramach wielkiego muzycznego święta - Fête de la Musique, które obchodzone jest corocznie 21 czerwca.

→ read more

Polecamy nowy serwis, którego główną tematyką są nowe technologie w organizacjach pozarządowych. Celem projektu jest podnoszenie wiedzy i umiejętności organizacji pozarządowych działających w społecznościach lokalnych w zakresie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).

→ read more