Viewing posts from May, 2013

Gov Jam to wydarzenie międzynarodowe. W kilku państwach jednocześnie, w tym samym czasie, uczestnicy warsztatów tworzą innowacyjne rozwiązania dla sektora publicznego. Po prostu dopasowujemy przestrzeń społeczną do naszych potrzeb. Zapraszamy do wzięcia udziału w szczecińskiej edycji Gov Jamu.

→ read more

XII Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI za nami! Mimo pochmurnej pogody przedstawiciele NGO-sów aktywnie prezentowali swoją działalność, zachęcając mieszkańców Szczecina do współpracy. Specjalnie wybrana komisja wyłoniła trzy najciekawsze i najaktywniejsze stoiska. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

→ read more

Szanowni Państwo, II dzień Konwentu można na żywo oglądać w Internecie. Wystarczy kliknąć na podany poniżej link. Zapraszamy!

→ read more

Czy wiesz co oznacz skrót NGO i co właściwie kryje się pod hasłem trzeci sektor? Czym na co dzień zajmują się stowarzyszenia i fundacje? Z pomocą przychodzi kampania informacyjna „Kto? NGO!”, organizowana przez Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor3.

→ read more

Kuźnia Pomysłów – wspólny projekt dwóch organizacji pozarządowych, które chcą pomóc „wolnym elektronom” i aktywnym grupom w planowaniu i realizacji mini wydarzeń kulturalnych na terenie Szczecina. Trzy szkolenia, pięć grup, dwadzieścia cztery godziny doradztwa, a do tego budowanie więzi w zespołach. Wszystko od lipca do grudnia.

→ read more

W trakcie Spotkania POD PLATANAMI działać będzie specjalna, bezpłatna strefa dla dzieci w wieku 3-10 lat. To tu najmłodsi, pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, wezmą udział w twórczych i aktywnych warsztatach. W tym czasie rodzice i opiekunowie będą mogli spokojnie zwiedzać przygotowane przez organizacje pozarządowe stoiska.

→ read more

Wielki Piknik Pasji, czyli XII Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI odbędzie się już w najbliższą niedzielę.Organizacje pozarządowe będą prezentować się zarówno na specjalnie przygotowanych stanowiskach, jak i na scenie. Zapraszamy do zapoznania się z programem! A będzie działo!

→ read more

Tydzień Inicjatyw Pozarządowych (TIP) trwa! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konferencji naukowej "Szczecin Przyjazny Rodzinie" oraz rodzinnego pikniku "Tata, mama i ja, czyli zabawy wujka Ryśka".

→ read more

Mieszkańcy Szczecina będą mieli niepowtarzalną okazję spotkania się z Jackiem Maciejewskim – prezesem Fundacji Rak'n'Roll. Serdecznie zapraszamy!

→ read more

„Kurczak ze śliwkami” to kolejna propozycja Stowarzyszenia OFFicyna na wtorkowy wieczór filmowy. Polecamy!

→ read more

Europejska Noc Muzeów to nie tylko doskonała okazja, by poznać zbiory znajdujące się w szczecińskich salach wystawowych. Tej nocy o godz. 22 w Muzeum Historii Szczecina, Oddziale Muzeum Narodowego w Szczecinie, wystąpi Baltic Neopolis Quartet z wyjątkowym koncertem promującym płytę „Kompozycje szczecińskie”.

→ read more

Przedstawiciele szczecińskich NGO-sów będą mieli niepowtarzalną okazję spotkania się z członkami  Fundacji Rak'n'Roll, Fundacji Nowe Media czy Fundacji Umbrella. Do Szczecina przyjadą również przedstawiciel organizacji z Krakowa, Wrocławia, Poznania czy Warszawy.

→ read more

W osiemdziesiąt lat po nowojorskiej premierze opera „Porgy and Bess” zabrzmi w Teatrze Letnim w wersji koncertowej. Wykonawcami będą: obchodząca piąte urodziny Orkiestra Baltic Neopolis wsparta Orkiestrą Akademii Sztuki oraz świętujący jubileusz 60-lecia istnienia Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT pod kierownictwem Szymona Wyrzykowskiego.

→ read more

Kamienice Szczecina zapraszają na odsłonę tablicy Stanisławy Angel-Engelówny, postaci ze szlaku „Niezwykli szczecinianie i ich kamienice”. Tablicę odsłoni i swoim występem uświetni wydarzenie Olga Adamska, aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie.

→ read more

Tej okazji nie można stracić! Przed nami druga, finałowa część X Jubileuszowego Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej 2013.

→ read more

Biuro ds. Organizacji Pozarządowych zaprasza na X Pomorską Konferencję Regionalną „Pomorze – dojrzały region UE“ - Bilans 10 lat zaangażowania obywatelskiego na wspólnym polsko-niemieckim Pomorzu.

→ read more

Szczeciński Inkubator Kultury oraz Stowarzyszenie Media Dizajn zapraszają najmłodszych na twórcze warsztaty. Na najbliższych spotkaniach dzieci zorganizują bal dla lal oraz stworzą wzory ciasteczkowych potworków na  puszkach. 

→ read more

W maju rozpocznie się druga edycja festiwalu KIDS LOVE DESIGN. Podobnie jak w zeszłym roku, festiwal łamie zasadę jedności czasu, miejsca i akcji. Różnorodne działania zadzieją się na przestrzeni kilku miesięcy - od maja do września, i odbędą się w kilku miastach, w tym Szczecinie, Berlinie i Jerozolimie.

→ read more

Stowarzyszenie OFFicyna zaprasza, jak co wtorek, na seans do kina Szczecińskiego Inkubatora Kultury. Tym razem publiczność zobaczy kronikę filmową, dokumentującą proces tworzenia spektaklu operowego „Eugeniusz Oniegin”. Po projekcji odbędzie się spotkanie z realizatorami filmowej kroniki.

→ read more

Akademia Ludzi Aktywnych (ALA) zawitała na jeden dzień do Szczecińskiego Inkubatora Kultury. Młodzież z klasy ID w LO nr 14 na jeden zawładnęła siedzibą Inku  - przeprowadzała wywiady, uczestniczyła w Dniu Europy i pisała teksty do przegotowanej przez nich gazety. Działo się!  

→ read more