Viewing posts from April, 2013

Filharmonia Szczecińska rozpoczęła nabór do projektu ILYO, który ma za zadanie ukazanie twórczości Witolda Lutosławskiego oraz promocję polskiej muzyki współczesnej. Utworzona w jego ramach polsko-niemiecka orkiestra młodzieżowa będzie uczestniczyła w szeregu warsztatów oraz wykładów.

→ read more

Teatr Współczesny w Szczecinie po raz kolejny zaprasza przyjaciół Inku do wspólnego oglądania. Tym razem komedia na majówkę - "Seks dla opornych".

→ read more

Szczeciński Inkubator Kultury w dniu 2 maja 2013 r. (czwartek) będzie nieczynny. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!

→ read more

Na najbliższym OFFilmie widzowie zobaczą,  m.in. dokument "Gwizdek". Obraz został nagrodzony na MFF "T-Mobile Nowe Horyzonty" we Wrocławiu oraz na festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie. Po filmie odbędzie się  debata z udziałem przedstawicieli środowiska piłkarskiego.

→ read more

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wernisażu Ryszarda Słowickiego, który debiutował w roli fotografa. Wystawie towarzyszył koncert CAFE RICO w składzie Ryszard Słowicki i Przemysław Igiel oraz pokaz tańców wschodnich szkoły tańca Milagro.

→ read more

Ryszard Słowicki zaprasza na wernisaż„BezTytułów”. Wystawie towarzyszyć będzie koncert artysty, inspirowany dźwiękami bliskiego i dalekiego wschodu oraz pokazy tańców.

→ read more

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyjazdowej Strefy Wolnych Książek (Free Book Zone). Razem z Kamienicami Szczecina oraz Pracownią Małego S_tworzenia Mozaika byliśmy na Bramie Portowej, w miejscu gdzie przed wojną znajdowała się siedziba Szczecińskiego Towarzystwa Komunikacji.

→ read more

Aby wesprzeć organizacje pozarządowe i instytucje publiczne zmierzające do wzmocnienia wolontariatu w swoim lokalnym środowisku Regionalne Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu POLITES zaprasza na szkolenie "ZARZĄDZANIE WOLONTARIUSZAMI".

→ read more

Towarzyszyć jej będzie automat do sprzedaży czasopism i książek wg Pracowni Małego S_tworzenia Mozaika. Do zobaczenia tam, gdzie przed wojną była siedziba Szczecińskiego Towarzystwa Komunikacji. 

→ read more

Powszechnie wiadomo, że jeżeli chodzi o aktywność, pomysłowość i chęć do działania - na studentów zawsze można liczyć. W najbliższym czasie w Szczecinie udowodnią nam jak wiele są w stanie zrobić dla teatru.

→ read more

Prezentowane zdjęcia są niezwykłym przedwojennym zapisem historii codziennego życia mieszkańców II Rzeczpospolitej: od północnych regionów Wileńszczyzny, przez rozlewiska Polesia, Wołyń, ziemię lwowską, Podole i najdalej wysuniętą na południowy wschód krainę Pokucia i Huculszczyzny. 

→ read more

Związek Literatów Polskich zaprasza na 19. Wieczór Literacki z cyklu spotkania z pisarzami i poetami nie tylko szczecińskimi. Gościem wieczoru będzie Rafał Podraza - pisarz, poeta, dziennikarz i animator kultury.

→ read more

„Kartki z nie napisanego dziennika” [sic!] to tytuł III Kwartetu Smyczkowego Krzysztofa Pendereckiego, ale jednocześnie pierwiastek scalający tematycznie wszystkie cztery kompozycje, które zostaną wykonane przez Baltic Neopolis Quartet podczas kolejnej odsłony koncertów z cyklu „Muzeum Muzyki”.

→ read more

Przed nami kolejne spotkanie Aktywnej Książki w Domku Grabarza. Tym razem gościem specjalnym będzie Katarzyna Szeszycka. Najmłodsi czytelnicy usłyszą fragmenty książki „Piaskowy Wilk”, tłumaczącej zagadki otaczającego nas świata oraz wezmą udział w warsztatach Kto mi powie, co mam w głowie.

→ read more

Jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej lub studentem? Pomyśl już dziś o swojej przyszłości i skorzystaj z bezpłatnych warsztatów i szkoleń skierowanych do przyszłych praktykantów, stażystów oraz absolwentów podejmujących pracę.

→ read more

Jeśli jesteś przedstawicielem inkubatora NGO lub organizacji pozarządowej, masz niezaspokojoną chęć rozwoju, brakuje Ci możliwości dialogu i nawiązania kontaktu z innymi organizacjami, a także pragniesz zobaczyć jak wygląda wiosna w Szczecinie - zgłoś się do udziału w IV Konwencie Inkubatorów Organizacji Pozarządowych KTO? NGO!, który odbędzie się już w maju w grodzie Gryfa.

→ read more

„Kamienice Szczecina” zapraszają na Dni Erwina Ackerknechta w Szczecinie. W programie m.in. odsłonięcie tablicy ze szlaku „Niezwykli szczecinianie i ich kamienice” czy zwiedzanie Książnicy Pomorskiej śladami jej przedwojennego dyrektora.

→ read more

Na spotkanie pod takim tytułem zaprasza Szczeciński Inkubator Kultury. We współpracy ze Związkiem Literatów Polskich i Stowarzyszeniem Dziennikarzy RP oraz z udziałem zaproszonych gości, będziemy rozmawiać o lajkach, hejterach, fotkach czy zamiennym stosowaniu słów sorry i przepraszam, czyli o tym, jak krajobraz języka polskiego coraz częściej kształtują naleciałości z innych języków.

→ read more

Na najbliższym OFFilmie widzowie zobaczą pierwszy pełnometrażowy dokument mieszkającego w Kanadzie niezależnego filmowca i fotografa polskiego pochodzenia, Karola Orzechowskiego. Po seansie odbędzie się spotkanie z aktywistami Basty – Szczecińskiej Inicjatywy na Rzecz Zwierząt.

→ read more

Kawiarenko NGO zaprasza na kolejne spotkanie. Tym razem w ramach wydarzenia odbędą się dwudniowe warsztaty skierowane głównie do rodziców. Uczestnicy wydarzenia porozmawiają, m.in. o formach aktywnego spędzenia czasu z dziećmi.

→ read more