Viewing posts from March, 2013

Chcesz znaleźć się w sercu największej imprezy tego roku? A może marzysz o niezapomnianej, wakacyjnej przygodzie podczas tegorocznej edycji The Tall Ship Races? Ta oferta jest dla Ciebie. Nabór trwa.

→ read more

Niemała gratka czeka na miłośników starego Szczecina, którzy przyjdą na najbliższy OFFilm. Publiczność cofnie się do czasów PRL-u, a na ekranie będą wyświetlane produkcje przyzakładowych klubów filmowych: Wiskord i Cuma przy PŻM-ie.

→ read more

Termin składania wniosków do "Młodzieży w działaniu" upływa 1 maja 2013. Już dziś warto zapoznać się z programem i wytycznymi, żeby później uniknąć sytuacji "pisania na ostatnią chwilę".

→ read more

Myślisz, żeby zostać wolontariuszką lub wolontariuszem? Przyjdź na bezpłatne szkolenie, dzięki któremu dowiesz się jakie przysługują Tobie przywileje. Poznasz także swoje obowiązki. 

→ read more

Każdy z zaproszonych w tym roku zespołów na festiwal Okno-Zbliżenia jest swoistym teatralnym buntownikiem, prowokatorem nieprzewidywalnych działań. Pierwszym gościem będzie Teatr Porywacze Ciał.

→ read more

Wspólnym mianownikiem najbliższego OFFilmu będzie tematyka kobieco-dokumentalna.  Widzowie zobaczą trzy filmy: „Matka”, „Jajko i kura” oraz „Księżniczka i mur” pochodzące ze Studia Munka. Polecamy.

→ read more

Poniedziałki warto polubić, bo w tym dniu szczeciński przewodnik i bibliofil Przemek Głowa (znany również jako Głośnik Pomorzano) zaprasza na Paprykarz Wspomnień. A to wszystko w Piwnicy Kany.

→ read more

Z początkiem kwietnia Szczeciński Inkubator Kultury szykuje dla Was warsztat dotyczący kwestii, która stanowi podstawę dobrego projektu. Budżetowe być albo nie być - właściwie przygotowany kosztorys to fundament projektowych działań i gwarancja bezproblemowej realizacji i rozliczenia projektu. O czym należy pamiętać opowie Karolina Głowińska.

→ read more

Kraszanki, pisanki, oklejanki, drapanki, ażurki – sposobów zdobienia jajek jest wiele. Znajdź swoją ulubioną metodę na przedświątecznych warsztatach w Inku i dumnie prezentuj swoją pisankę podczas wielkanocnego śniadania.

→ read more

W kwietniu na miłośników tańca i dobrej muzyki czekać będzie nie lada gratka – jedyny w Polsce koncert Alejandro Ziegler Quartet odbędzie się właśnie w Szczecinie.

→ read more

Wielki Post to wyjątkowy czas przygotowujący do przeżywania najważniejszego święta w Kościele Katolickim – Wielkanocy. Jak ważna w tych przygotowaniach może być muzyka będzie można się przekonać już w najbliższą niedzielę.

→ read more

Rozsmakuj się w Muzycznym Ratatouille przygotowanym przez Bernarda Le Monniera, solistę Narodowej Orkiestry Francji oraz orkiestrę Baltic Neopilis. Poniżej publikujemy przepis na niezapomnianą (muzyczną) ucztę.

→ read more

Szczecin wyłączy światła, tym samym, włączając się po raz kolejny do ogólnoświatowej akcji  Godzina dla Ziemi.

→ read more

Na kolejnym spotkaniu w Domku Grabarza Aktywna Książka... POGONI za piłką, a dzieci usłyszą fragmenty „Turbo chce zostać piłkarzem”. 

→ read more

Szczeciński Inkubator Kultury ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY przy realizacji warsztatów z tradycyjnego zdobienia wielkanocnych pisanek. 

→ read more

W najbliższych dniach szczecińscy miłośnicy literatury biograficznej będą mieli wyjątkową okazję do spotkań z popularną autorką takich pozycji jak "Ja jestem kamień. Wspomnienia o Władysławie Broniewskim" czy "Plastusiowa mama. Wspomnienia o Marii Kownackiej".

→ read more

Szczeciński Inkubator Kultury zaprasza na czwartkowy intensywny warsztat o drodze, jaką musi przejść pomysł, by stać się projektem.

→ read more

Inkubator Kultury jest partnerem szczecińskiej edycji „Festiwalu BOSS – rozwój, kariera, sukces”. Wydarzenie to jest największym i jedynym tego typu przedsięwzięciem realizowanym na polskich uczelniach. 

→ read more

O tym, że kultura żydowska wciąż jest tematem aktualnym i ciekawym dla mieszkańców Szczecina, świadczyć mogą odbywające się już drugi raz w naszym mieście Dni Kultury Żydowskiej Adlojada.

→ read more

Rok 2012 dedykowany był upowszechnianiu solidarności międzypokoleniowej i aktywizacji osób starszych. O środki na dofinansowanie właśnie tej grupy społecznej można ubiegać się z programu MPiPS także i w tym roku. Termin składania projektów upływa 28 marca 2013 r.

→ read more