Viewing posts from February, 2013

Organizacje z sektora kultury mogą strać się o uzyskanie dofinansowania na międzynarodowe projekty, których celem jest wymiana i współpraca kulturalna między UE i wybranymi krajami trzecimi. Kraje wyznaczone do współpracy w roku 2013 roku to Australia i Kanada. 

→ read more

Zona Sztuki Aktualnej zaprasza do 6 kwietnia  2013 r. na wystawę prac Ewy Juszkiewicz i Bartosza Kokosińskiego „Urwanie Głowy”. W pracach artystów na pierwszy plan wysuwa się ironia - wobec konwencji, tradycji, utartych norm estetycznych.

→ read more

Kolejna odsłona festiwalu Akustyczeń to fuzja brzmień, niecodzienne spotkanie klasyków z muzykami rockowymi. Już dziś na jednej scenie pojawią się Chorzy na Odrę i trio Baltc Neopolis.

→ read more

O wyjątkowości orkiestry Baltic Neopolis stanowią tworzący ją muzycy, ale przede wszystkim ciekawe i odważne aranżacje koncertów. Przekonaj się, jak brzmi orkiestra z grupą Musicofeelya, która łączy w stylu pop, soul i funk. To wszystko na najbliższym koncercie z cyklu „Włącz Orkiestrę!”.

→ read more

Czy już wiesz, jak przywitasz pierwszy dzień wiosny? Planujesz wagary? Jeśli tak, to Książnica Pomorska zaprasza na Wagary z Poezją, które w tym roku odbędą się pod hasłem „Julian Tuwim: dla  młodego i siwego”. 

→ read more

Jeśli tak, to polecamy konkurs na nowy logotyp Młodzieżowej Rady Miasta. Na zwycięzcę konkursu czeka iPod Nano. Propozycje można przesyłać do 1 marca 2013 r.

→ read more

Podczas tegorocznej edycji Dni Tańca organizowanych przez Fundację Łączy Nas Taniec uczestnicy bawili się w rytm  tanga argentyńskiego, latino, salsy, a także poznawali tajniki  tańca brzucha. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

→ read more

ALA nie ściąga, bo to miejsce dla tych, którzy chcą działać i są głodni wiedzy! Akademia Ludzi Aktywnych 2013 rusza już wkrótce i Twoja organizacja może przyczynić się do tego, że więcej młodych ludzi będzie wiedziało, o co chodzi w sektorze pozarządowym.

→ read more

Na najbliższym OFFilmie widzowie zapoznają się z projektem Tomasza Markowskiego roboczo nazwanym 'Paprykarz Szczeciński 3D'. Bohaterem spotkania będzie Przemek Głowa - przewodnik zanurzony w hałasie pomorsko-prusko-polskiego Szczecina. 

→ read more

Czy słyszeliście o kampanii „Ojczysty - dodaj do ulubionych”? Dziś szczególnie warto zajrzeć na stronę internetową kampanii, ponieważ obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

→ read more

Masz ochotę wziąć udział w 48-godzinnym projektowaniu nowych usług? Chcesz stać się częścią około 120 zespołów (jamów) zlokalizowanych w różnych miejscach na całym świecie? Jeśli tak, nie może ciebie zabraknąć na szczecińskim wydarzeniu Global Service Jam.

→ read more

Fundacja Netcamp zaprasza na drugą edycję TEDxSzczecinLive, podczas której będzie można zobaczyć na żywo prezentacje z TED2013 w Kalifornii - najbardziej inspirującej konferencji na świecie.

→ read more

Taniec jest  Twoją pasają? Skorzystaj z oferty otwartych warsztatów tanecznych, które odbędą się w połowie kwietnia w Stepnicy. W programie warsztatów znalazły się takie techniki taneczne jak: new age, dance hall, taniec brzucha czy modal underground. 

→ read more

Stowarzyszenie Grupa Progress zakończyła projekt "Wielka aktywność w małym mieście", którego celem było rozbudzenie chęci podjęcia aktywności w małych miastach w woj. zachodniopomorskim. Zapraszamy do lektury publikacji podsumowującej podjęte działania.

→ read more

Codziennie ponad 500 milionom Europejczyków korzysta z praw przysługującym obywatelom Unii Europejskiej. Prawa te przynoszą wymierne korzyści,  dlatego warto je poznać. Z pomocą przychodzi Europejski Rok Obywateli 2013. 

→ read more

...kolej na miłość. Nakręć film o  pociągu do podróżowania koleją. O miłości od pierwszego spojrzenia w pociągu, o spotkaniu, które coś zmienia w życiu bohaterów.

→ read more

Na najbliższym OFFilmie niezwykła opowieść o pomocy ponad granicami. Jest początek lat 80., wiele polskich rodzin czeka na paczki z Zachodu, w których są pomarańcze, orzechy, mleko w proszku. Po projekcji odbędzie się spotkanie z działaczami komitetów pomocowych w Szczecinie. Wstęp wolny.

→ read more

Związek Literatów Polskich zaprasza dziś do Książnicy Pomorskiej na spotkanie poświęcone „Życiu i twórczości Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej”. Początek seminarium literackiego o godzinie 12.

→ read more

Już w najbliższą sobotę, koncertem „Zakochani w Vivaldim” Baltic Neopolis Orchestra zainauguruje cykl „Wielcy Koncertmistrzowie”. Gościem koncertu będzie jeden z najwybitniejszych polskich skrzypków, współpracujący z Deutsche Oper w Berlinie - Tomasz Tomaszewski.

→ read more

Już po raz trzeci Fundacja Łączy Nas Taniec zaprasza na „Dni Tańca”. Uczestnicy wydarzenia potańczą, m.in. w rytm tanga argentyńskiego, latino czy salsy, a także pouczą się tańca brzucha.

→ read more