Viewing posts from September, 2012

Wspaniałą muzyczną ucztę szykuje Baltic Neopolis Orchestra na rozpoczęcie kolejnego sezonu artystycznego. 29 września o godz. 19 w Filharmonii Szczecińskiej zagra koncert, w którym usłyszymy prekursorskie wykonania utworów autorstwa wybitnych kompozytorów młodego pokolenia – Mikołaja Góreckiego i Pawła Łukaszewskiego.

→ read more

Zona Sztuki Aktualnej zaprasza 4 października 2012 r. na  wernisaż i spotkanie autorskie: ANOMIA Artura Malewskiego. Wystawa jest częścią Projektu Archiwum A0.

→ read more

Masz duszę artysty? Pasjonuje cię sztuka ulicy? Jesteś w centrum wydarzeń kulturalnych? Jesteś bywalcem – chodzisz do kina, galerii i teatru, odwiedzasz miejsca, by poznawać ich smaki, spędzasz czas w ulubionej klubokawiarni, obserwujesz, co dzieje się w Twoim mieście? Jeśli tak, to szukamy właśnie Ciebie.

→ read more

Szczeciński Inkubator Kultury zaprasza na kolejne tematyczne spotkanie. Tym razem spróbujemy połączyć kulturę i współpracę międzynarodową. Zapraszamy w najbliższy piątek do Zakątka Europejskiego podczas europejskiego wydarzenia - Noc Naukowców.

→ read more

Miło nam poinformować, że projekt Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Szczecinie, składany w partnerstwie ze Szczecińskim Inkubatorem Kultury, został najlepiej oceniony przez komisję oceniającą MSZ.

→ read more

W niedzielę, punkt w południe nad Jasnymi Błoniami pojawiło się 10 tysięcy kolorowych kuleczek tegorocznej Nocy Naukowców.  Zobacz panoramę i galerię zdjęć! Przynieś kuleczkę na Noc Naukowców i wygraj nagrody! Zobacz panoramę!

→ read more

Jeszcze przed rozpoczęciem Westivalu, podziel się osobistym wyobrażeniem o mieście. Institute of Synergic Art zaprasza na spotkanie Hologram Świadomości. Wspólnie poszukajmy klucza do miasta - przestrzeni od  Wzgórz Warszewskich po Międzyodrze.

→ read more

Ile jesteśmy w stanie wybaczyć? Ile potrafimy zrozumieć? – na najbliższym seansie OFFilmu zobacz losy bohatera filmu ‘Wybrany’ Weroniki Fibich i Adama Ptaszyński.

→ read more

Przyjdź na pierwszy po wakacyjnej przerwie cykl spotkań z pisarzami i poetami nie tylko szczecińskimi - W PAŁACU LITERACKO. Gościem spotkania będzie Zbigniew Jahnz, poeta-żołnierz.

→ read more

Znacie "błyskotki", autorski projekt Keda Olszewskiego? Wkrótce będziecie mogli zapoznać się z nimi lepiej. Wydawnictwo KAdruk zaprasza na promocję Albumu z pracami artysty.

→ read more

Zakupoholiczka, mechanik samochodowy, podróżnik, muzyczny dewiant, a może celebrytka w blasku fleszy? Kim są naprawdę muzycy Baltic Neopolis Orchestra? W wyjątkowy sposób opowiada o tym kampania wizerunkowa Orkiestry poprzedzająca nowy sezon artystyczny 2012/2013.

→ read more

W najbliższą środę znajdźcie trochę czasu i zajdźcie do Galerii SORAYA. Odbędzie się tam kolejne spotkanie z literaturą w wyjątkowym wydaniu.

→ read more

Zbliża się finał III LETNIEGO FESTIWALU WĘDROWNEGO, NA GOTYCKIM SZLAKU MUZYKA W ZABYTKACH POMORZA ZACHODNIEGO 2012! Na koniec w Szczecinie zagra Consortium Sedinum.

→ read more

Występujesz publicznie, udzielasz wywiadów, pracujesz głosem? Zadbaj o swoją technikę i weź udział w warsztatach, dzięki którym poznasz tajniki prawidłowego oddychania oraz dykcji.

→ read more

Jak działa Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego? Weź udział w krótkiej ankiecie i podziel się swoja opinią. Pierwsze trzydzieści osób otrzyma upominki.

→ read more

Celebrowanie pisania listu już samo w sobie jest ogromną przyjemnością, jest to czas ofiarowany komuś bardzo nam bliskiemu, z którym dzielimy myśli i uczucia. Spróbujmy napisać znów piękny, odręczny list.

→ read more

Organizatorzy Westivalu zapraszają do uczestniczenia w ich kolejnym projekcie festiwalowym. Na celowniku będą miejskie ławki i ich "rezydenci".

→ read more

Szczeciński Inkubator Kultury zaprasza na spotkanie, którego hasłem przewodnim będzie „Kultura, Turystyka, Transport”. W programie warsztaty dla dzieci i dorosłych, debata, prezentacje i projekcje filmowe.

→ read more

Czołowi szantymeni z Polski, wprowadzą początkujących muzyków-żeglarzy do magicznego świata szant i pieśni żeglarskich. Każdy, kto na rejsach porusza całą mesę do śpiewu, gra na gitarze lub innych instrumentach, śmiało niech dołączy do nas.

→ read more

Rozpoczęły się przygotowania do 6. edycji spotkań "Westival - Sztuka Architektury". Polecamy śledzenie towarzyszących wydarzeń, m.in. seminarium publicznego czy wspólnego odwiedzania Schloss Broelin.

→ read more