Viewing posts from August, 2012

Koniec sierpnia niekoniecznie musi pociągać za sobą coraz wcześniejsze zmierzchy, pożegnanie z sezonem urlopowym i powrót do na ogół nużących obowiązków w niewdzięcznej pracy. Są sposoby na odreagowanie tej przykrej monotonii. Galeria SORAYA proponuje twórczy relaks przez trzy kolejne soboty.

→ read more

Szczeciński Inkubator Kultury obchodzi w tym roku swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania!

→ read more

W roku 2012 upływa dwieście lat od  wydarzeń opisanych przez Adama Mickiewicza w poemacie „Pan Tadeusz czyli Ostatni zajazd na Litwie". Z tej okazji Kancelaria Prezydenta RP zaproponowała całej Polsce narodowe czytanie Pana Tadeusza.

→ read more

Galeria w Alei Fontann wraz z Karoliną Gołębiowską, studentką pierwszego roku grafiki drugiego stopnia, serdecznie zapraszają na wernisaż licencjackiej pracy dyplomowej "FuterREcycle".

→ read more

„Nad morzem” to filmowa propozycja OFFilmu organizowanego przez Stowarzyszenie OFFicyna. Widzowie będą mogli przenieść się w świat nieskażonej przyrody Banco Chinchorro, jednej z największych raf koralowych na świecie, a także wgłębić się w skomplikowaną  relację ojciec-syn.

→ read more

Wszyscy miłośnicy bodypaintingu, a także ci, którzy jeszcze nie orientują się w temacie powinni w pierwszym tygodniu września do zjechać do Gryfina. Odbędzie się tam III edycja konkursu bodypaintingu Sztuka makijażu ciała.

→ read more

"Spotkanie z Mistrzem" to trzy dni warsztatów z zaproszoną osobistością ze świata sztuki, ponadto wystawa dzieł zaproszonego artysty, imprezy towarzyszące. W tym roku do Liceum Plastycznego  przyjedzie Wojciech Siudmak - autor prac z nurtu realizmu fantastycznego.

→ read more

Twórczość Witolda Lutosławskiego i muzyki współczesnej jest ci bliska? Jeśli tak, to napisz projekt do MKiDN, którego ideą przewodnią będzie promocja wszechstronnego kompozytora - kompozycje artysty, weszły do repertuaru najwybitniejszych światowych dyrygentów, muzyków i zespołów.

→ read more

Po raz kolejny Fundacja Łączy Nas Taniec wraz ze Szczecińskim Inkubatorem Kultury zapraszają wszystkich szczecinian do wzięcia udziału w imprezie pod hasłem Dni Tańca!

→ read more

Stowarzyszenie Twórców i Producentów Sztuki, Miasto Szczecin, ODRA Zoo i Gambrinus zapraszają na kolejną akcję pod tytułem zwiastującym tematyczną różnorodność: Film Muzyka Sport Dadaizm Surrealizm Akademia.

→ read more

III letni festiwal wędrowny Na Gotyckim Szlaku - Muzyka w Zabytkach Pomorza Zachodniego 2012 zaprasza do Chojny!

→ read more

Pobudzania miasta ciąg dalszy! Ruszmy Szczecin! z Sylwią Majdan już w najbliższy czwartek.

→ read more

Nadchodzi kolejna edycja projektu Westival - Sztuka Architektury. Tym razem hasłem przewodnim imprezy jest "Miasto - hologram świadomości". A organizatorzy zapraszają już na pierwsze wydarzenie związane z Westivalem.

→ read more

Publiczność najbliższego OFFilmu, już po raz drugi,  zobaczy dwie ciekawe prace zrealizowane przez Stowarzyszenia Kamera: "Kambek" oraz "Kino tylko dla dorosłych". Polecamy!

→ read more

Mimo bardzo łaskawego klimatu ruch rowerowy w większości miast Hiszpanii nie osiąga znaczących rozmiarów. Wyjątkiem jest Sewilla. Wzrost ten dokonał się w ciągu zaledwie 3 lat. W  jaki sposób sukces z Sewilli można powtórzyć w Szczecinie?

→ read more

Każdy w piwnicy lub na strychu ma karton starych, zakurzonych, przeczytanych już książek, które mogą zainteresować innych. Jeżeli więc szukasz nowych tytułów lub po prostu chcesz podzielić się tymi przeczytanymi – przyjdź i przynieś książki na wymianę - ta akcja jest właśnie dla Ciebie!

→ read more

Zrzeszenie Studentów Polskich rada okręgowa w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Winda Kreatywnych, zapraszają już jutro na pierwszą edycję charytatywnego turnieju o Tęczowy Puchar.

→ read more

Tego nie można przegapić. Dziś o godz. 20.00 kolejny pokaz instalacji Peggy Sylopp w Galerii Odra Zoo.  Zatrzymaj się na chwilę, zmruż oczy i spróbuj zobaczyć to, co niewidzialne za pomocą sztuki...

→ read more

UWAGA UWAGA DO ZDOBYCIA CIEKAWE NAGRODY !!! SZCZECIŃSKI INKUBATOR KULTURY OGŁASZA KONKURS FOTOGRAFICZNY - COOLTURALNA FOTA

→ read more

Aktywność, Przedsiębiorczość, Niezależność to hasło czwartej już odsłony dwudniowego święta kobiet z całej Polski i zagranicy, które odbędzie się 14 i 15 września w Warszawie. Grupa szczecinianek organizuje wspólny wyjazd na to wydarzenie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się już jutro.

→ read more