Viewing posts from July, 2012

Szukasz zestawienia danych, ale spotyka Cię rozczarowanie, bo żadna z instytucji państwowych jeszcze go nie zrobiła? Poszukiwane przez Ciebie dane znajdują się na portalach społecznościowych? Czas, abyś zaczął radzić sobie sam! Zapraszamy do Letniej Szkoły Infografiki.

→ read more

Już wkrótce rusza trzecia edycja projektu Obóz Kultury 2.0 realizowanego przez Fundację Ortus, tym razem pod nazwą Medialab Gdańsk 2012. Spotkajmy się we wrześniu w Gdańsku aby razem twórczo podziałać!

→ read more

W każdy wtorek o godz. 18.00 Stowarzyszenie OFFicyna, przy wsparciu Szczecińskiego Inkubatora Kultury, zaprasza na projekcje interesujących filmów, o których warto rozmawiać.

→ read more

W najbliższą sobotę nie może Ciebie zabraknąć na „Ślubie retro” w Muzeum Techniki i Komunikacji. W trakcie wydarzenia pojawią się stroje cywilne i ślubne inspirowane modą lat 20. i 30. XX wieku, przedwojenne smakołyki z kuchni najlepszych restauracji i inne atrakcje w stylu retro.

→ read more

Interesujesz się polityką równości płci, równouprawnieniem i różnorodnością? Chcesz się dowiedzieć jak wyglądają konkretne zastosowania w praktyce? Dołącz do projektu Gender Mobile i weź udział w interaktywnych akcjach na temat „Gender a życie na terenach wiejskich”.

→ read more

Szanowni Państwo, 27 lipca 2012 r. (piątek)  sekretariat Szczecińskiego Inkubatora Kultury będzie wyjątkowo czynny do godz. 17.00. Za utrudnienia przepraszamy.

W ostatni wtorek lipca Stowarzyszenie OFFicyna zaprasza na projekcję filmów ze Studia Munka. Widzowie będą mogli zobaczyć trzy propozycje: Długodystansowiec, Agor Dromesko – U kresu wędrówki, Kobieta poszukiwana.

→ read more

Myślisz, ze znasz Szczecin i i nic Cię w tym mieście nie zaskoczy? Przekonaj się, że miasto może kryć tajemnice. Znajdź czas w wakacyjne soboty i przejdź się razem ze Stowarzyszeniem OFFicyna Spacerkiem po Niebuszewie. 

→ read more

Jesteś artystą, organizujesz wydarzenia kulturalne lub reprezentujesz organizację pozarządową działającą w sferze kultury? Nie chcesz płacić za reklamę, ale chciałbyś skuteczniej docierać do odbiorców? Mamy dla Ciebie idealną ofertę.

→ read more

Szczeciński Inkubator Kultury wraz ze studentami i doktorantami  Zakładu Archeologii Uniwersytetu Szczecińskiego, mają przyjemność zaprosić najmłodszych szczecinian do udziału w kolejnym projekcie edukacyjnym łączącym rozwijanie wiedzy o naszych przodkach z ćwiczeniem umiejętności praktycznych dotyczących lepienia naczyń z gliny.

→ read more

Gorące niedzielne popołudnie zachęca do wylegiwania się na kocu. Czy znajdziesz siłę na trochę gorącej muzyki? 29 lipca na Małym Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich wystąpi Grupo Costa.

→ read more

Stary cyfrowy Szczecin to kolejny projekt Stowarzyszenia OFFicyna, który stara się dotrzeć do zapomnianych „przyzakładowych ośrodków telewizyjnych”, które prężnie działały w  latach 70.  Pudła z zapisaną rzeczywistością na taśmie 8 mm lub 16 mm czekają na odkrycie.

→ read more

Sądzisz, że wakacje to czas grillowania, wylegiwania się na plaży i jeżdżenia na rowerze? A co w takim razie powiesz na Muzykę przez wielkie „M”? Już 28 lipca w Amfiteatrze Parku Zdrojowego w Połczynie Zdroju odbędzie się koncert Wiesława Prządki i Baltic Neopolis Orchestra.

→ read more

Zona Sztuki Aktualnej, galeria Akademii Sztuki w Szczecinie, w sierpniu prezentować będzie prace artystów związanych z Klubem Krytyki Politycznej, prekursorów i/lub kontynuatorów tzw. sztuki krytycznej, której rozkwit nastąpił po 1988 r.

→ read more

Jak można połączyć muzykę, turystką i historię w ciekawą całość? Dobrym przykładem takiej realizacji jest już trzecia edycja Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku – Muzyka w zabytkach Pomorza Zachodniego 2012.

→ read more

Szczeciński oddział Związku Literatów Polskich zachęca poetki i poetów do czytania swoich wierszy podczas II Nocy Poetów w Pałacu w Korytowie. Zanurz  się w artystycznych klimatach i spędź niepowtarzalną noc z poezją.

→ read more

Jak to możliwe, że w PRL-u w latach 70. i 80., w samym apogeum realnego socjalizmu, polscy himalaiści byli najlepsi na świecie? Polecamy film „Sztuka wolności” w reż. Wojciecha Słoty i Marka Kłosowicza, którego seans odbędzie się w ramach najbliższego OFFilmu.

→ read more

Lech Karwowski - dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie - zaprasza na otwarcie wystawy "W POSZUKIWANIU UCIEKAJĄCEGO CZASU".

→ read more

Co można wzuwać, co wkładać, co nakładać, co zakładać, a kogo ubierać? Co oznacza słowo birbant albo popas? Bawmy się naszym językiem na co dzień, a w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych” złóżmy projekt dotyczący „Promocji języka polskiego”.

→ read more

Spacerując po mieście, będąc na wakacjach czy wycieczce rowerowej  zabierz ze sobą aparat i miej oczy szeroko otwarte. Zrób zdjęcie finansowanych przez UE projektów w swoim regionie − możesz wygrać sprzęt fotograficzny o wartości tysiąca euro i wycieczkę do Brukseli dla dwóch osób.

→ read more