Viewing posts from June, 2012

Brave  Kids z Ugandy, Izraela, Czech, Kirgistanu, Białorusi oraz Gruzji w trakcie warsztatów, które odbywają się w Szczecińskim Inkubatorze Kultury przygotowują finałowy występ. Przyjdź do Pleciugi i posłuchaj jak brzmi język sztuki w wykonaniu odważnych dzieci.

→ read more

Spędź najbliższą sobotę w ogrodzie Szczecińskiego Inkubatora Kultury razem ze Zrzeszeniem Studentów Polskich. Na najmłodszych czeka wiele artystycznych i sportowych zajęć.

→ read more

Stowarzyszenie OFFicyna zaprasza najmłodszych na twórcze spotkania, podczas których dzieci zamienią się w prawdziwych artystów i w niebanalny sposób spędzą wakacyjny czas.

→ read more

Jeśli nie, to rozpocznij w te wakacje razem z Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu POLITES swoją przygodę z językiem angielskim i zapisz się już dziś na kurs.

→ read more

Przedstawiciele dwudziestu dwóch firm zajmujących się poligrafią, grafiką, promocją i reklamą oraz fotografią założyli pierwszy w regionie Klaster Reklamowy. Wspólne działania zakładające m.in. pakiet szkoleń dla pracowników czy integrację środowiska, mają zwiększyć konkurencyjność zachodniopomorskich firm.

→ read more

W każdy wtorek o godz. 18.00 Stowarzyszenie OFFicyna, przy wsparciu Szczecińskiego Inkubatora Kultury, zaprasza na projekcje interesujących filmów, o których warto rozmawiać.

→ read more

Przed nami ostatni w sezonie 2011/2012 występ orkiestry Baltic Neopolis. Gościem specjalnym koncertu będzie wybitna sopranistka – Joanna Tylkowska. Szykuje się niebywała uczta dla ucha!

→ read more

Wakacje to dobry czas, aby pomyśleć o nowym projekcie dla Twojej organizacji. Zapoznaj się z konkursami ogłoszonymi przez Ministerstwo Spraw  Zagranicznych. Zakres wsparcia jakie udziela Ministerstwo jest szeroki i obejmuje działania związane zarówno z problematyką społeczną, kształtowaniem postaw obywatelskich, jak i ożywieniem gospodarczym.

→ read more

W najbliższy wtorek widzowie OFFilmu będą mogli zobaczyć filmy ze Studia Munka, znanego z ambitnych produkcji wspierających młodych filmowców, którzy mogą w  profesjonalnych warunkach zrealizować swój pierwszy krótki metraż. 

→ read more

„Zrób to w Szczecinie”(‘Do it in Szczecin’) to pozycja, której nie może zabraknąć na półce w Twojej biblioteczce. O Szczecinie opowiadają dziennikarze szczecińskiej Gazety Wyborczej, artyści  czy charyzmatyczny przewodnik miejski – Przemysław Głowa.

→ read more

Głos odważnych dzieci z różnych stron świata zabrzmi w Szczecińskim Inkubatorze Kultury. Brave Kids  z Ugandy, Izraela, Czech, Kirgistanu, Białorusi i Gruzji zostaną zaangażowane w zajęcia, których celem jest przełamanie społecznych barier. Dzieci będą porozumiewać się w najbardziej uniwersalnym z języków – języku sztuki.

→ read more

Serdecznie zapraszamy na X odsłonę NOCY KUPAŁY NA ZAMKU pod tematem przewodnim „Na słowiańskim szlaku - wspólna historia, wspólne tradycje". Z tej okazji: obchody świętojańskich rytuałów, rekonstrukcja osady historycznej, koncerty, pokazy rzemiosł i walk oraz wiele innych atrakcji związanych z dziejami Szczecina i regionu.

→ read more

Chcesz się wykazać kreatywnością? Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość ze Szczecina organizuje konkurs „Aranżacja Hali w Nowym Warpnie”- zadaniem Uczestników konkursu będzie stworzenie projektu aranżacji ścian wewnętrznych blaszanej hali na potrzeby V Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Społecznych.

→ read more

Czy architektura małych, wakacyjnych miejscowości obfitujących w wykonywane domowym  sposobem przybudówki, budki, daszki, tarasy może być inspiracją do projektu promującego ekodizajnu? Tak, jeśli do realizacji przystępuje artysta Łukasz Skąpski.

→ read more

Wakacje w mieście nie muszę być nudne. Skorzystaj z oferty Sekretariatu ds. Młodzieży i weź udział w ciekawych i bezpłatnych warsztatach np. z odkrywania  swoich mocnych stron czy rozwijania poczucia własnej wartości.

→ read more

Żaden szczeciński meloman nie może przegapić koncertu „Na dobry początek”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Orkiestrę Baltic Neopolis Orchestra poprowadzi światowej klasy dyrygent Paweł Kotla, na wiolonczeli usłyszymy Petra Nouzovský, na skrzypcach - Jakuba Rabizo. Szykuje się niebywała uczta dla ucha!

→ read more

Chcesz należeć do sieci animatorów edukacji globalnej i prowadzić warsztaty w szkołach z zakresu problemów współczesnego świata? A może chcesz, aby w Twojej szkole zostały przeprowadzone ciekawe warsztaty dotyczące praw człowieka lub odpowiedzialnej konsumpcji? Zgłoś się do projektu Akademii Animatorów Lokalnej Edukacji Globalnej organizowanego przez Fundację Nowe Media.

→ read more

Chcesz posmakować kuchni wegańskiej, zapisać się do klubu Vege Runners czy zrobić owocowo-warzywne origami? Jeśli tak, to przyjdź w najbliższy weekend do ogrodu Szczecińskiego Inkubatora Kultury na Taras Fest, który odbywać się będzie pod hasłem WEGE.

→ read more

Ekonomia  jest wszędzie to hasło przewodnie konkursu fotograficznego organizowanego przez WZIEU.  Prace można przesyłać do 1 lipca 2012 r. w następujących  kategoriach: transport i logistyka, innowacje, nowe technologie, usługi, ludzie biznesu, Szczecin. Zachęcamy do zabawy!

→ read more

Twoje stowarzyszenie lub fundacja zajmuje się ekologią? Jeśli tak, to polecamy uwadze otwarty konkurs z zakresu edukacji ekologicznej ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Woj. Zachodniopomorskiego. Termin składania ofert upływa 2 lipca 2012.

→ read more