Viewing posts from May, 2012

Jest już dostępna nowa broszura „Organizacje pożytku publicznego – uzyskanie statusu OPP, przywileje, obowiązki, kontrola ", z serii poradnikowej 3w* („Warto Wiedzieć Więcej”).

→ read more

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i Dom Kultury Słowianin zapraszają na imprezę z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka "Bądźmy razem - Brzdąc 2012".

→ read more

Najbliższy weekend będzie doskonałą okazją to zapoznania się z kulturą gruzińską.  W sobotę (2 czerwca 2012) o godz. 19.30 na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Szczecinie odbędzie się wystawa zdjęć udostępniona ze zbiorów Biblioteki Waszyngtońskiej, a w niedzielę (3 czerwca 2012) zobaczymy film SVANI oraz spotkamy się z reżyserem Badri Jachvlianim w kinie Pionier.

→ read more

Grupa Creo Club zaprasza 2 czerwca na spotkanie pt.: "Jak dotrzeć do wewnętrznych zasobów dziecka?", które zostanie poprowadzone przez Ryszarda Scibora.

→ read more

Koło Naukowe Filozofii działające przy Instytucie Filozofii Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na XIII DNI FILOZOFA, które odbędą się w dniach 31.05 – 02.06. 2012r. w Willi West Ende w Szczecinie. Tematem przewodnim tegorocznych Dni Filozofa będą PARADOKSY.

→ read more

Muzeum Techniki i komunikacji w Szczecinie zaprasza (w sobotę 2 czerwca) na warsztaty rękodzieła oraz zajęcia przyrodniczo-chemiczne, które odbędą się z okazji Dnia Dziecka. Uczestnicy warsztatów rodzinnych zrobią filcowego pluszaka, natomiast na zajęciach chemicznych samodzielnie wytworzą pachnące mydełko.

→ read more

W każdy wtorek o godz. 18.00 Stowarzyszenie OFFicyna przy wsparciu Szczecińskiego Inkubatora Kultury zapraszają na projekcje interesujących filmów, o których warto rozmawiać. W następny wtorek (29 maja 2012 r.) będzie można obejrzeć "Życie Jane".

→ read more

Zespół Creo zaprasza na Eksplozję Zmysłów, która odbędzie się 25 maja w Creo Clubie. Podczas wydarzenia pokazane zostaną obrazy Izabeli Wolskiej przy dźwiękach muzyki Cafe Rico, w składzie Ryszard Słowicki i Przemysław Igiel. Wstęp wolny!

→ read more

Akademia Orange to jeden z najważniejszych programów realizowanych przez Fundację Orange. Daje on młodym możliwość sprawdzenia własnego potencjału twórczego i uruchomienia wyobraźni, wspierając ich w realizacji nieszablonowych inicjatyw kulturalnych. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w Tydzień Akademii Orange!

→ read more

Animator in residence to działanie wzorowane na idei popularnych na całym świecie pobytów twórczych “artist in residence”. Projekt skierowany jest do samodzielnych i posiadających już doświadczenie animatorów kultury z całej Polski. Weź udział w programie i zgłoś się do 10 czerwca!

→ read more

Festiwal Multi Kulti poświęcony jest głównie integracji międzykulturowej oraz problematyce związanej z asymilacją obcokrajowców. Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

→ read more

Serdecznie zapraszamy na wernisaż szczecińskiego malarza, Pawła Kleszczewskiego. Artysta już po raz trzeci powraca do rodzinnego miasta, aby zaprezentować szczecinianom swoją niekonwencjonalną wizję świata i ludzkości.

→ read more

Uczestnicy spaceru doznają niespodzianek odzwierciedlających pasję dawnych mieszkańców kamienic. Aria z balkonu, podglądanie malarza przy pracy, aranżacja przestrzeni - to niektóre z nich.

→ read more

Grupa Umi-no Koe zaprasza wszystkich na Spotkania Japońskie "Nippon". W programie seria prelekcji, dyskusji oraz warsztatów powiązanych tematycznie z Krajem Kwitnącej Wiśni. Poruszane zagadnienia mieszczą się w trzech blokach tematycznych: Japonia dziś, Historia oraz Kultura. Spotkanie przeznaczone jest zarówno dla osób nowych, jak i obeznanych z tematyką japońską. Wstęp wolny!

→ read more

Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór do Letniej Edycji projektu "Staże w instytucjach kultury". Założeniem programu jest umożliwienie studentom zdobycia praktycznej wiedzy nt. funkcjonowania instytucji kultury oraz pomoc w realizacji bieżących zadań instytucji.

→ read more

Ryszard Słowicki zaprasza na koncert zespołu Cafe Rico, który odbędzie się 24 maja o godz. 20.00 w Piwnicy Kany. Polecamy!

→ read more

22 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Prawa Zwierząt. Dzień ten został ustanowiony przez Klub Gaja na pamiątkę przyjęcia przez polski Sejm Ustawy o ochronie zwierząt.

→ read more

Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza do udziału w konkursie na wydarzenie promujące wiedzę o krajach Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Środkowej oraz o współpracy międzynarodowej, pn.: „Kierunek: Wschód”. Zgłoszenia należy składać do 13 lipca 2012 roku.

→ read more

Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie zaprasza na warsztaty z okazji Dnia Matki. Zajęcia przeznaczone są dla opiekuna z dzieckiem z w wieku od 5 do 13 lat. Koszt udziału dla jednej pary to 30 zł. W cenie zawarte są: materiały do wykonania pluszaka, wstęp do muzeum oraz udział w zajęciach dla opiekuna i dziecka. Warsztaty odbędą się w sobotę 2 czerwca o godz. 12. Liczba miejsc jest ograniczona.

→ read more

Berliński fenomen roku 2011, o którym mówiono w całej alternatywnej Europie - MICA MOCA w najbliższy poniedziałek opanuje budynek Teatru Kana. Christophe Knoch, jeden z liderów projektu, opowie o MICA MOCA, a artyści przybliżą atmosferę panującą w starej fabryce w dzielnicy Wedding. Wśród atrakcji: opera telefoniczna,spektakl lalkowy bez lalek, taneczne solo oraz intymne spotkanie z włoskim aktorem na strych.

→ read more