Viewing posts from April, 2012

Program "Zachęta na kółkach", prowadzony przez Zachętę Narodową Galerię Sztuki, skierowany jest do małych, wiejskich szkół podstawowych oddalonych od centrów kultury. Zachęcamy szkoły do uczestnictwa w programie. Udział w projekcie jest bezpłatny.

→ read more

W niedzielę 29 kwietnia Pajdokracja zaprasza na kolejną odsłonę w Piwnicy Kany. Uczestnicy będą szukać inspiracji na australijskich bezdrożach, przeciętych niewidzialnymi “ścieżkami śpiewu”, mapą aborygeńskich wędrówek i mitów.

→ read more

Centrum Informacji Młodzieżowej – CIM zaprasza młodzież na wiosenną kontynuację warsztatów w ramach cyklu ,,Warsztatowych piątków”. Warsztaty poświęcone będą przygotowywaniu dokumentów aplikacyjnych, autoprezentacji i rozmowom kwalifikacyjnym.

→ read more

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedłuża do dnia 7 maja 2012 r. nabór wniosków w trybie konkursowym o dofinansowanie projektów w ramach Działania 11.2 „Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym" oraz  Działania  11.3  „Infrastruktura szkolnictwa artystycznego" XI priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe" PO IiŚ.

→ read more

Sektor3 zaprasza na bezpłatny coaching - długofalowego i zindywidualizowanego doradztwa. Spotkania przeznaczone sa dla  organizacji pozarządowych działających na terenie Szczecina.

→ read more

Migawki są to otwarte spotkania prowadzone przez uznanych polskich fotografów, a także cykl warsztatów dotyczących różnych aspektów fotografii. Uczestnicy pod okiem znawców dziedziny rozwijają i pogłębiają swoje umiejętności.

→ read more

11 maja, w Szczecinie, rusza Festiwal Świat na Talerzu, na którym będzie można dowiedzieć się czegoś więcej na temat  wyzwań żywnościowych współczesnego świata oraz współzależności między krajami Globalnej Północy i Globalnego Południa. W programie pokazy  filmów dokumentalnych,  dyskusje i warsztaty, wystawa oraz muzyka. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

→ read more

28 kwietnia muzea na całym świecie pod szyldem Slow Art Day organizują specjalne wydarzenie, którego celem jest zwiedzanie muzeów. W Dniu Wolnej Sztuki weźmie udział również Muzeum Narodowe w Szczecinie. Zachęcamy do zwiedzania!

→ read more

24 kwietnia odbędzie się konferencja prasowa Akademii Teatru Alternatywnego. Jest to wspólny projekt trzech zachodniopomorskich teatrów alternatywnych: Teatru Brama z Goleniowa, Krzyk z Maszewa i Kana ze Szczecina, skierowany do liderów grup teatralnych oraz animatorów kultury.

→ read more

Akcja społeczna "Tydzień Bibliotek" realizowana jest przez wszystkie rodzaje bibliotek, szkoły, a także przez media, wydawnictwa i samorządy. Ma na celu promocję czytelnictwa oraz popularyzację bibliotek.

→ read more

21 kwietnia rozpoczęła się czwarta edycja Tygodnia Ziemi, obchodzona przez studentów oraz pracowników Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego. Rok 2012 został uznany przez ONZ jako Międzynarodowy Rok Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi. Dlatego obchody Tygodnia Ziemi będą prowadzone pod hasłem „dobra energia dla wszystkich”.

→ read more

W każdy wtorek o godz. 18.00 Stowarzyszenie OFFicyna przy wsparciu Szczecińskiego Inkubatora Kultury zapraszają na projekcje interesujących filmów, o których warto rozmawiać. W najbliższy wtorek (24 kwietnia) widzowie bądą mogli zobaczyć documentART 2011.

→ read more

Akademia Sztuki zaprasza 26 kwietnia 2012 r. (czwartek) o godz. 19  do Zony Sztuki Aktualnej na wernisaż Tatiany Czekalskiej i Leszka Golca WHITE Vege FUR Petformance for photography 2009-2012. Wystawa poprzedzona będzie spotkaniem autorskim tego samego dnia w Akademii Sztuki w Szczecinie o godzinie 12 .

→ read more

Niebawem odbędzie się jedyny w Polsce koncert argentyńskiego kwartetu Alejandro Ziegler Cuarteto. Zapraszamy!

→ read more

Rusza VI edycja Konkursu dla Animatorów Społecznych im. H.Radlińskiej. Pokażmy światu Animatorów Społecznych! Jeżeli znasz kogoś ciekawego, kto zasługiwałby na to wyróżnienie zgłoś go!

→ read more

Już wkrótce ruszy nowa akcja Szczecińskiego Inkubatora Kultury pn. "Taras Fest". Magazyn Hot już o tym słyszał - właśnie ukazał się materiał, w którym Olga Łozińska, koordynatorka akcji, tłumaczy, czym jest to wydarzenie i co dla Was szykujemy.

→ read more

Stowarzyszenie Make it Funky Production wraz z Partnerami zaprasza w najbliższy piątek (20 kwietnia 2012) o godz. 10 na spotkanie informacyjne dotyczące kampanii społeczno-artystycznej "Sam Jesteś Stary" towarzyszącej 8. MFSW inSPIRACJE 2012 / apocalypse. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Szczecińskiego Inkubatora Kultury.

→ read more

Serwis Ładnie Naprawię organizuje 17 kwietnia 2012 r. pierwsze spotkanie KLUBU. W trakcie spotkania użytkownicy serwisu oraz osoby, które są zainteresowane naprawianiem, odnawianiem, przerabianiem, recyklingiem, upcyklingiem będą mogły wymienić się doświadczeniami.

→ read more

Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor3 zaprasza do udziału w cyklu odpłatnych, cotygodniowych warsztatów pt. „Third Sector English, customized to meet your specific needs".

→ read more

W tym roku przypada XV edycja konkursu o tytule  „Dobroczyńca Roku”, organizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Wybierz swojego faworyta i wygraj atrakcyjne nagrody!

→ read more